HAYAT BAYRAM OLSA…
Nezihe Kara

Nezihe Kara

HAYAT BAYRAM OLSA…

23 Haziran 2017 - 17:28

Biz çocukken en sevdiğimiz şarkılardan birisi “hayat bayram olsa” şarkısıydı. Kısa bir hatırlatmak isterim sözlerini sizlere de:

Şu dünyadaki en mutlu kişi, mutluluk verendir.

Şu dünyadaki en bilge kişi, kendini bilendir.

Şu dünyadaki en soylu kişi, insafa gelendir.

Şu dünyadaki en zengin kişi, gönül fethedendir.

Bütün dünya buna inansa bir inansa hayat bayram olsa.

İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa uzansak sonsuza…

Masum yüreklere dokunabilen ve asıl bayramın olabilmesi için sevgi- saygı- paylaşmak ve  hoşgörüyü   insanlara anlatan  çok anlamlı ve bir o kadar umut vaat  eden bir beste bence…

Şimdi bu şarkıyı neden bu kadar irdeledim ve anlatmak istedim biliyor musunuz? Çünkü mübarek ramazan ayı bitmek üzere ve 1 gün sonra ömrümüz yeterse Ramazan Bayramı olacak inşallah.  Bayram kelimesi ne güzel ne anlamlı ve ne kadar duygu yoğunluğu olan bir kelime! Bu güzel ve mübarek günleri doyasıya, sağlıkla, huzurla yaşayabilen herkese ne mutlu Allah hayırlı bayramlar etsin inşallah.

Bir de bu bayramda zulüm altında olan, evi, eşyası bayramlık diye sarılıp uyuyacağı bir elbisesi olmayan çocuklar var ya işte onlar içimize akan gözyaşlarımız…  işte tam böyle haberleri, zulümleri, adaletsizliği ve yoksulluğu izlediğimiz, okuduğumuz anda keşke diyorum, keşke hayat herkes için bayram olsa!

Sonra derin düşüncelere dalıyorum ve tek sığınağımız Rabbime ve onun güzel sıfatlarından “ Ya Adl” ismine sarılıyorum.(Çünkü Allah Adl’dir. Adaleti sonsuz kemaldedir ve onun ötesinde bir adalet düşünülemez. Rabbim her hak sahibine hakkını veren ve haksızları cezalandırandır.)

Bu bayramda daha fazla çocuk gözleri ışıldasın ve üzüldükleri tek şey çok çikolata- şeker yemekten acıyan dişleri olsun. Çünkü hiçbir çocuk aç kalmasın ve bütün çocuklar gönüllerince çikolata yiyebilsin inşallah…

Hayırlı  Mübarek bir bayram diliyorum herkese!

Bu yazı 2157 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar