HEPİMİZ İNSANIZ DİYORLAR YALAN AZİZİM…
Reklam
Nezihe Kara

Nezihe Kara

HEPİMİZ İNSANIZ DİYORLAR YALAN AZİZİM…

14 Kasım 2016 - 10:09

Sessizliğin sesini  dinlediniz mi siz hiç ? Kimsenin olmadığı gözlerden uzak bir mekanda gök yüzü eşliğinde rüzgara kulak verdiniz mi?  Eğer vermediyseniz hemen yapın bunu  lütfen.

Tüm sorunlar, yaşananlar ya da yaşanacakların telaşı,  bankadaki para hesabımızı harcayıp bitirmemiz gibi tüketir hayat enerjimizi. Her günün sonunda yorgunluklar, mutsuzluklar  ve keşkeler  sarıyorsa dört bir etrafınızı  amansızca ;  bir dur deyin her şeye ve hayatını gözden geçirin. (Belki de  bankadaki limitinizi yani hayat enerjinizi  umarsızca  ve fazla hızlı harcıyorsunuz  demektir! )

Her yeni gün yeni umutlar vaad eder insana,  eğer biz görmek istersek!

Aldığımız her nefes  bir mucizedir,  ciğerlerimizde o soluğu hissedebilirsek!

Her insan  bir öğretmendir,  doğru dersi  çıkarabilirsek!

Okumak bizi  bilgin kılar, yararlı olanı seçebilsek!...

Gökyüzünü izlerken içimden geçirdiğim bazı söylemler bunlar. Hayatı anlamlı kılacak olanın, bizi biz yapacak ve doğru yola yönlendirecek olan şeylerin bizim tercihlerimiz olduğunu düşünmek insanın yere daha sağlam basmasını sağlıyor. Bu düşünce sayesinde başta kendisine daha sonra etrafındaki  insanlara ve hayata saygılı sevgi dolu bireyler olunabilir bence.

Ey konuşan beşeri, söyleyeceğini  zaten biliyorsun dinleyeceğin ise meçhul. Öyleyse dinle sakince,sessizce ve ön yargısız. Unutma Rabbim daha çok dinleyelim, az konuşalım diye  bize iki kulak bir ağız vermiş…  Etrafımızda her işe yorum yapan ama verilse hiçbir işi organize edemeyen, sadece muhalefet olmak için konuşan eleştiren  bir sürü insan var maalesef.  Sözde meyve veren ağacı taşlarlarmış!!! Yapmayın lütfen bunu kimseye.  Verimli işler yapan taktir edilesi performanslar sergileyen ve  tebrik edilmesi gereken insanların eleştirilmesini açıklayamazsınız bana. Tabiî ki daha iyi olunması adına fikirler söylenir ama fazlasına gerek yok. Çünkü bu üzer insanı incitir ve hevesini kırar.

Hepimiz  insanız diyorlar yalan azizim, hepimiz  beşeriyiz. Bütün mesele İnsan olabilmek de  zaten !

Seni sen yapanı,

Seni insan kılanı,

Gönlünü hoş tutanı,

Bulmak lazım azizim.

Ne yaptıysan sanadır,

Gelip geçen zamandır,

Yolcu olmak fenadır,

Hancı olmalı azizim…  (N.K)

Etrafınızdaki insanların, gönlü hala insan kalanların, artması dileğiyle…

NEZİHE KARA   ( 14 KASIM  2016 )   

Bu yazı 1827 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar