İYİ İNSANLARI PUSULA YAPMAK GEREK
Nezihe Kara

Nezihe Kara

İYİ İNSANLARI PUSULA YAPMAK GEREK

25 Şubat 2016 - 14:53

Ne çok sınıflara ayırıyoruz insanları günümüz dünyasında.Ben bu duruma çok üzülüyorum. Herkesin bir diğerini ötekileştirdiği, kalıplara koyduğu ve birbirine yabancılaştırdığı bir ortam var maalesef. Düşüncesini, insanlık boyutunu ve karakterini bilmeden damgalıyoruz bizden olmayan diğer her insanı, aslında insanlığı. Dili, dini, rengi, ırkı ve hatta cinsiyetine göre aşağılanan insanların durumunu okuyorum içim acıyarak.

Sözde kendisini bilgiç göstermeye çalışan büyük bedenli, küçük yürekli insanlar hoyratça konuşup eleştirir oldu, kendinden olmayan her insanı, her varlığı. Pardon ama bir şey sormak istiyorum. Bu hakkı size kim verdi? Yaratan bile ona can vermişken senin bu hakkı nereden alıyorsun? Bu arada lafım iyi insanları sadece dil- ırk-cinsiyet ve düşüncelerine göre ötekileştirenlere.

Ne olursan ol gel diyen “ HZ. Mevlana” ışığından gitmek gerek. Aslında iyi olan, güzel olan bizi hak yoluna adalete götüren iş neredeyse, yol neredeyse oradan gitmek gerek.

Kimin ne olduğunu ayırt etmenin çok güç olduğu bu zorlu günlerde iyi insanlara çokça ihtiyacımız var. Etrafına iyilik, güzellik saçan hak yolunda yürüyen, Kuran-ı dili edinen iyi yürekli, ahlaklı insanların etrafında toplanmak gerek. Bunu ağaçtan elma toplar gibi yapamıyoruz maalesef. Bu iş gayret ister; emek ister; yürek ister verebilene. Ve sonunda koca yürekli engin gönüllü dostlar olur yanı başımızda.

İnsanları ille de birbirinden ayıracaksanız ki bu gerekir bazen iyi insanları kötü insanlardan ayırıp katıverin safınıza. İyilik safınızı güçlendirin var gücünüzle.

Devir zor, dünya karmakarışık olsa da iyilik, dostluk, güzellik her daim kazansın diye umut edip; günümüz Mevlanaları ile bir ve beraber olup onları pusula bilmek gerek. Çıktığınız yollarda karşınıza yüce gönüllü, iyi insanlar çıksın. Umutla kalın inşallah…

 

23 Şubat 2016

NEZİHE KARA

Bu yazı 1160 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar