SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN
Nezihe Kara

Nezihe Kara

SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN

30 Ocak 2016 - 12:57

Hayata dair hayallerimiz, umutlarımız vardır. Bazen hedefler koyarız önümüze, dilekler tutarız içimizden ve gerçekleşmesi için çalışır sabrederiz. Ama hayat bu ya her zaman gerçek olmaz istediklerimiz.

 

Pozitif sonuçlanmayabilir çalışmalarımız. İşte tam bu anda seçimi biz yaparız; hayata bize attırır. Ve biz ya negatif olup; zaten daha önce denedim çabaladım olmadı diyip tünelin karanlığını seçeriz. Ya da tam tersi pozitif olup ; evet daha önce denedim olmadı ama demek ki daha eksiğim yanlışım var diyerek tünelin sonundaki ışığı seçeriz. Seçim sizin! Çünkü unutmayalım ki hayatta ne yaparsak yapalım sonuç bizim yaratımımızdır. Şimdi siz soracaksınız başkalarının etkisi yok mu? Tabii ki var ama belli bir yere kadardır. Seçimlerimizi yaparken bazen sıfırdan Şebnem Ferah’ın da dediği gibi “ sil baştan başlamak gerekir.” İşte bu en zor olanıdır ve insanların yapmaktan en çok korktuğudur.

 

Hayatımızın her konumunda sıfırdan sil baştan başlamak korkutur bizleri. Mesela sevmediğimiz bir okulumuz olsa onu bırakıp yeni okula başlamaya, sevmediğimiz işimiz olsa yeni iş bulmaya ya da anlaşamadığımız eşimizden nişanlımızdan ayrılmaya çekiniriz. Hayatımıza yeni bir sayfa açıp bir şeylere yeniden başlamaya korkarız. Sonunda ya daha iyisini bulamazsam yapamazsam endişeleri taşırız çünkü. Oysa korkularımızı endişelerimizi bir kenara koyup birazcık cesaret edebilsek en iyisini başarabileceğimize inansak her şey istediğimizden daha mükemmel olabilir. Ama bunun için o küçük, aslında bir o kadar büyük adımı atıp SİL BAŞTAN BAŞLAYABİLMELİYİZ bazen...

NEZİHE KARA (9 OCAK 2016 )

Bu yazı 1113 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar