Biz Değişmezsek Hiçbir Şey Değişmeyecek
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

Biz Değişmezsek Hiçbir Şey Değişmeyecek

02 Ocak 2020 - 10:43

Her eski yıldan yeni bir yıla girmeden evvel olduğu gibi 2019’dan 2020’ye geçerken de televizyonlarda, radyolarda ve sosyal medya mesajlarında dilekler tutuldu, başta sağlık ardından bol para, ev ve araba istekleri evrene mesaj olarak iletildi.

Fakat bu isteklerinin gerçekleşmesi için piyango bileti almak gibi ütopik bir eylemden başka hiçbir faaliyet içerisinde bulunmayan insanların, yeni yıldan bunca beklenti içine girmeleri sizce de tuhaf değil mi? Asıl tuhaf olan şey ise şudur ki; bu güruhun kendilerini umutlarından, dileklerinden, ev ve arabalarından uzaklaştıran zihniyete olan bağlılıklarını kaybetmiyor olmalarıdır.

Gün geçtikçe fakirleşen ülkemiz de insanlar bu durumu dile getirmekten utanıp, “Allah bugünümüzü aratmasın” temennisi ile avunurken, kendine doğru bir yol çizen ülkeler giderek zenginleşiyor, tabi halkları da!

Peki biz ne yapıyoruz? Her yeni yılda ev ve araba dileyip, piyango çıkarsa neler alırız onun listesini tutuyoruz. Lütfen ve lütfen gerçeklere dönelim artık!

Dünya çok büyük bir hızla değişiyor. Artık olaylar an be an gerçekleşirken, ülkeler kendi içlerinde köklü değişikliklere gidiyorlar. Bu yüzdendir ki, Rusya ve Çin gibi ülkeler Milli Ekonomi Modeli temelleri üzerinde yükselmeye ve topyekün zenginleşmeye devam ediyorlar.

Peki biz ne yapıyoruz? Seyr-ü temaşa…

Artık iş ciddiye bindi arkadaşlar! Uyanık olalım. Haklıya hakkını teslim edelim. Milli Ekonomi Modeli ile kalkınan ülkeleri görmediniz mi? Prof. Dr. Haydar Baş’ı dinlemek ve O’nun “Türk Milleti için” ortaya koyduğunu ifade ettiği Milli Ekonomi Modelini seçmek yerine, 2020 senesi 2021 yılına bağlanırken yoksa yine piyango bileti alıp, ev ve araba mı dileyeceksiniz yeni yıldan…

Bu yazı 3560 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar