Bütün Yaz Onları Dinledik
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

Bütün Yaz Onları Dinledik

19 Ağustos 2020 - 13:19

Zannetmeyin ki şarkı, türkü dinledik. Hayır, gece gündüz demeden, saatler gece yarısını geçmiş olsa da sabahın kör saatinde bile bir yaz mevsimi boyunca onları dinledik.

Merak ettiniz tabi neyi dinledik diye? Patlak egzozlu motosikletlerin seslerini dinledik.

Kilis’i az çok tanıyanlar, şehirde motosiklet sayısının bir hayli fazla olduğunu ve küçük bir il olan Kilis’te motosikletin vazgeçilmez, kolay ve ucuz bir ulaşım aracı olduğunu bilir.

Eskiden Kilisliler için kolay ulaşım aracı olan motosikletler, son yıllarda bir işkence aracı haline dönüştü.

Tabii ki tüm motosikletler değil. Sayıları hiç de azımsanmayacak kadar çok olan patlak egzozlu motosikletler bu sınıfa giriyor. Bu motosikletlerin sahipleri, nerede düz bir yol, ufak bir yokuş görseler, açıyorlar gazı sonuna kadar ve yol boyunca kulakları sağır edecek derecede yüksek bir sesle ilerliyorlar. Siz bu sesten motosiklet evinizden iyice uzaklaşana kadar kurtulamıyorsunuz. Adeta evin içinde ne televizyonun ne de diğer aile üyelerinin seslerini duymuyorsunuz.

Gece saat:1.30’da bile bu şekilde seslerle aynı yolu defalarca kullanan motosiklet sürücüleri, çevredeki vatandaşlara hayatı zehir ediyorlar. Günde bir tanesine maruz kalsanız iyi, ancak sayıları o kadar çok ki, bir gece balkonda oturup saysanız siz yatana kadar en az 15 adet aynı tip motosiklet evinizin önünden geçiyor.

Elbette bu durum normal değil, bu motosikletlerin trafikte dolaşmasına izin verilmesi de…! Hadi bu yaz geçti. Dayandık, belki çaresizce sabrettik, ancak Kilis’te bu duruma artık dur diyecek halkını seven bir yetkilinin çıkması gerekiyor. 

Bu yazı 9864 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar