İyi İnsanların Yönettiği Bir Ülke
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

İyi İnsanların Yönettiği Bir Ülke

27 Haziran 2015 - 23:07

Çok merak ediyorum aslında siyasetçilerin çoğu ya Siyasal Bilgiler mezunudur ya da hukuk, maliye v.s işte bilmem hangi üniversitenin hangi bölümü.

Uzun zamandır izlediğim belki de kısmen içinde olduğum siyaset veya diğer adıyla politikanın bu ülkeye kazandırdığı ve TBMM’ne soktuğu insanların çözümden uzak, koltuklarını korumaya endeksli anlayışlarını seçim boyunca izledik ve seçimden sonra da izlemeye devam ediyoruz.

Milletevekili olarak hasbel kadar bir koltuk kazanıp bunu devam ettirmek niyetiyle siyasetin kendilerine kazandırdığı forsu kullanan kişilerin bu millete verebileceklerinin kapasitesini geçtiğimiz 13 yılda yaşayarak müşahade ettik. Meclisteki partiler, ne tabanlarını ne de milleti kapsayacak bir görüşü, bir düşünceyi veya projeyi ortaya koyamıyorlar.  

Kırmızı plakalar ile dolaşan bu milletin sözde vekillleri oyuncaklarının büyüsüne kapılmış çocuk misali etrafında olan bitenlerden habersiz bir şekilde yaşamaya devam ederken, ülkenin ve milletin sorunları çözülmek yerine büyüyor. Hala ülkede işsizlik sorun, asgari ücret sorun, dış politika sorun yumağı!

Bu manzaranın oluşmasında büyük pay sahibi olan milletin sorumluluğunun ve yaşanan olaylardaki payının farkına vardığı bir zamanı özlerken, bu ülkeyi iyi insanların yönettiği bir dönemi bekliyoruz. 

Bu yazı 2840 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar