Kime Hesap Soracaksın?
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

Kime Hesap Soracaksın?

05 Ocak 2015 - 14:47

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş İstanbul İl Kongresi’ndeki konuşmasında "Geldiğimiz nokta artık bu mücadelede dananın kuyruğunun kopacağı noktadır. Dananın kuyruğu kopacaksa bugün, 100 yıl önceki gibi, kuyruk değil dana bizde kalacak” dedi.

Türkiye’nin ciddi bir bölünme sürecine girdiği şu günlerde çözüm süreci devam ederken, milletin sosyo ekonomik durumunun da çok da iç acıcı olduğu söylenemez. Bütün bu gelişmelerden hareketle sade vatandaş geçim, borç, alacak derdine düşmüş bir halde yaşadığı sıkıntıların sebebini idrak etmekte zorlanıyor. Bırakın sebebi anlamak, ülkeyi bu noktaya getirenler yerine başkalarından hesap sorma, iktidarın yanlış icraatlarına sebep üretmekle meşgul oluyor.

Köylerde çiftçi vatandaş çamur içinde gezerken, ürünü para etmezken neden yaptığı seçimin yanlış olduğunu kabul etmiyor? Her ne sebeple olursa olsun artık yanlış yapmanın ne yeri ne de zamanıdır. İdrak konusunda ciddi bir zafiyet geçirenlerin kendilerine gelmeleri için düşmanın isot tarlasına kadar girmesini beklersek, artık çok geç olacaktır.

Hata yaptığınızı anlamanız için gökten taş yağmasını bekliyorsanız eğer, o taş yağmuru halen yağmaya devam ediyor. Ayıkmak isteyen insan için ortada o kadar fazla sebep varken, bu milletin bu vatana sahip çıkanlara sahip çıkması için daha da bekleyecek vakti kalmadı.

Dünya ülkelerinde insanlar oradan oraya seyahat edip dururken, bizim ülkemizde halen 30-40 km öteye gitmek için, bir yerde oturup yemek yemek için, bir dosta ufak bir hediye almak için, mevsim meyvesinden 2 kilo mu alayım yoksa 1 kilo alsam yeter hesabı yapılıyorsa bu ülkede, gerçekten ekonomi hiç olmadığı kadar iyidir mi diyeceğiz?

 

Bu yazı 2778 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar