ÖLÜM NEDENİ: “ÇUKUR”
Reklam
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

ÖLÜM NEDENİ: “ÇUKUR”

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

Bilmiyorum haberiniz var mı? Belki basından veya internetten olayı öğrenmiş olabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Kilis’i Gaziantep’e bağlayan duble yolda meydana gelen ölümlü kazadan bahsediyorum. Kazanın ayrıntılarını anlatmak istemiyorum. Ancak bu kazayı yazıma taşıma sebebim, kazada bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesi değil, hayatını kaybetme nedeni. İşte size ölümünün nedeni: “Yoldaki çukurdan kaçmak isteyen minibüs motosiklete çarptı. Sonuç bir ölü.”

Ülkemizde her gün çeşitli nedenlerden dolayı bir çok trafik kazası meydana geliyor. Bu kazalarda suç, kimi zaman insanın kimi zaman aracın kimi zaman da üstünde seyrettiğiniz yolun. Adı üstünde kaza işte kimse bile bile kaza yapmaz. Ancak bahis konusu olan bu kazanın ilginç yanı, kazaya çukurdan kaçmak isteyen bir şoförün neden olması. Daha yapılalı bir-iki ay bile olmadan çukurlarla dolan bir duble yol var önümüzde. Sizce de korkutucu ve endişe verici değil mi?

Siyasiler propaganda malzemesi yaptılar Kilis-Gaziantep arasında inşa edilen bu karayolunu. Kimler sahip çıkmadı ki bu yola. Peki şimdi ne oldu? Övünülen bu yolda oluşan bir çukur nedeniyle bir insanımız canından oldu. Bu yolu hangi firma yaptı acaba merak ediyorum ve kim bu yolu teslim aldı. Kimse hesap sormadı mı bu yolu yapanlara veya yaptıranlara! Şu soru sorulmadı mı acaba? İki ayda bu kadar çukur ve yamayla dolan bu yolun bir sene sonraki hali ne olacak?

Bu yolu kullananlar bilirler ki, yolun ilk yirmi kilometrelik bölümünde sağlı sollu bir sürü çukur oluşmuştur ve sürücülerde doğal olarak araçlarına zarar vermemek için riskli bir şekilde bu çukurlardan manevra yaparak kaçmaya çalışıyorlar. Sinnep deresi mevkiinde yapılan köprünün  bir ayağında meydana gelen bir arıza nedeniyle trafik işaretleriyle daraltıldığı da gözünüzden kaçmamıştır umarım. 

Aylarca çilesi çekildi bu yolun. Çamurlarda, toprak yollarda, tozlarla birlikte yol aldı sürücüler. Sonunda böyle mi olmalıydı. Madem ortaya bir hizmet konulacak en mükemmel şekilde yerine getirilmesi gerekirdi. Biz yaptık böyle oldu demekle kimseyi kandırmak mümkün değildir. Millete hizmet etmenin şeklinin böyle olmaması gerektiğine inanıyorum ben.

Siz siz olun sakın ha çukurdan mukurdan kaçayım demeyin. Bırakın arabanız hasar görsün ne önemi var ki? Duble yolunuz var ya şükredin halinize!

 

 

   

Bu yazı 290 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar