AFOROZ
EDİLMEK
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

AFOROZ
EDİLMEK

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Aforoz edilmek, aslında İslami bir terim değildir. Daha çok Hıristiyanlıkla alakalı olup suçlu olanların kiliseden ve dinden kovulması manasında kullanılır. Dinler arası diyalog faaliyetleriyle Vatikan’ın kayığına binenlerin dışında kalan herkes adeta aforoz edilir oldu…

Diyalogcular en kamil Müslüman(!) diğerleri “ötekiler” sınıfına dahil edilmeye başlanıldı.

Hele de iktidarın gücünü arkalarına aldıktan; bir de iktidarla kol kola gönül gönüle olduktan sonra kim tutar onları…

 

Türk televizyonlarının medyatik hocalarından, Cübbeli Ahmet diye anılan Ahmet Ünlü daha düne kadar eller üstünde tutulur, sözleri manşetlerden düşmez, övüle övüle yerlere göklere sığdırılmazdı. Daha önce bir televizyon kanalında imalı olarak diyalogcuları eleştirmişti, sonra ne olduysa tekrar aynı televizyonda sözlerini geri almıştı. Referandumda “evet” oyu kullanacağını açıklayınca da ona atfedilen makamlar rütbeler daha da artırılmıştı. Nerede konferans verse, nerede bir konuşma yapsa “Cübbeli Ahmet şöyle dedi, Cübbeli Ahmet böyle dedi” diye gündemde tutuluyordu…

 

Geçtiğimiz akşam bir televizyon kanalında “dinler arası diyalog faaliyetlerinin bir Vatikan projesi olduğunu, bu projenin asıl maksadının Türkiye’yi bölmek parçalamak olduğunu, misyonerlik faaliyetinin tutmadığını gören haçlıların içimizdeki bazı zevata bazı şeyleri söyleterek insanların dinden çıkarılmasına vesile olduğunu” söyleyince. Dananın kuyruğu koptu. Yerlere göklere sığdırılamayan Cübbeli Ahmet Hoca aforoz edildi. Gazetelere manşet oldu; Cübbeli Ahmet bir provokatördür” dediler.

 

Gazetede yapılan iddiaya göre; Cübbeli Ahmet hoca efendi bir salon toplantısı düzenleyip oraya şalvarlı cübbeli çarşaflı olarak gelinmesini istemekle başörtüsü konusunu provoke edeceği haberi verildi.

 

Bu olay üstüne bir basın toplantısı düzenleyen Cübbeli Ahmet hoca; “Burada yapılanlar iftiradır. Biz de provokasyoncu olarak ilan edildik. Şalvarlı, cübbeli, çarşaflı gelin diye ilanlar yaptığımız yazıldı. Halep ordaysa arşın burada. Biz insanların nasıl geleceğinden hiç bahsetmedik. Bugüne kadar bizim programlarımıza açık kadınlar da geldi. Müslüman geçinen adamlar türbana, çarşafa şov kelimesini kattılar. Bu gazete bunu ispat etmelidir, eğer ispat etmezse bu şerefsizliktir ve şerefsizlik Müslümanlığa yakışmaz" diye konuştu. Daha sonrada bu olayın altında Vatikan projesini tutturmak isteyenlerin olduğunu söylediler.

 

Bizde söz buraya gelmişken Sayın Ahmet Ünlü Hoca efendiye şunu söylemek isteriz. “Vatikan projesi olan Dinlerarası Diyalog faaliyetlerine karşı senelerdir karşı çıkan Prof. Dr. Haydar Baş gibi bir duruş sergilemek, her Müslüman’a bir vecibe halini almıştır. Bu konuda ortaya konacak her gayret, Müslüman Türk Milletini parçalanmaktan ve dinden çıkmaktan koruyacaktır…Gün bugündür. Bari bundan sonra Vatikan projesinin taşeronlarının maskelerini düşürmekte gayret edin!”

 

UĞUR KEPEKÇİ

www.ugurkepekci.com

 

Bu yazı 458 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar