Ankara ve Milli Kahramanlar
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Ankara ve Milli Kahramanlar

08 Şubat 2014 - 00:59

2 Şubat 2014 Pazar günü Atamızı ziyaret ettikten sonra Yeni Mesaj Gazetesi tarafından organize edilen Milli Kahramanlarımızı anma ve Ehl-i Beyt programına katılmak üzere Swiss Otel’e geçtik.

Programın başlama saati 13.30 da salon hınca hınç dolmuş, koridorlarda dahi izdiham olacak şekilde heyecanlı bir kalabalık oluşmuştu.

Salondaki heyecanın yüksek seviyede olmasını anlıyordum. Çünkü bugünün milli kahramanları, Milli Kahramanların Başbuğu Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmiş, gönlü milli ve manevi duygularla donanmıştı.

Bu salonu dolduranlar gerçekten farklıydı. Bu salonda alışılmış siyasetin kirli ayak oyunları yoktu. Sen ben davası yoktu. Buradakiler 2. Kuvayı Milliye hareketinin fertleriydi. Gönül erleriydi. Fedakâr insanlardı. Bağımsızlık sevdalısıydı. Milli ve manevi değerlere sonuna kadar sadıktı. Ehl-i Beyt hayranıydı. Prof. Dr. Haydar Baş’ın ifadesiyle: “A’sından Z’sine kadar bütün arkadaşlarımız seçilmiş ve sevilmiş insanlardır. Bağımsız Türkiye Partisi’nin bütün kadroları dünyanın gözbebeğidir”

Program her zamanki gibi saygı duruşu ve İstiklal Marşımızdan sonra aziz şehitlerimizin ruhuna okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Programın her anı muazzam bir heyecan, disiplin ve edeple geçti. Bağımsız Türkiye Partisinin çok değerli Genel Başkan Yardımcıları, bazı adaylar, Yeni Mesaj Gazetesinin değerli yazarları ve diğer seçkin konuşmacılar; doyurucu ve heyecanlı konuşmalar yaptılar.

Bu makalemde sadece Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi’ nin konuşmasından bir bölüm aktarmak istedim. Sayın Kepekçi yaptığı heyecan dolu konuşmasında şu ifadeleri dile getirdi: “Türkiye’nin bütün Büyükşehir, il ve ilçelerinde tam kadro olarak seçime katılıyoruz. Seçim yaklaştıkça fitne faaliyetleri artacak. Medya yine sizden bizde bahsetmeyecek. İktidarıyla muhalefetiyle kendilerince büyük parti diye adlandırdıklarını gündem edecekler. Onların büyüklük ölçüsü, ayakkabı kutularının büyüklüğüyle ölçülüyorsa, yaptıkları rüşvet ve yolsuzluklarla ölçülüyorsa, bırakın büyük olsunlar. Hâlbuki büyüklüğün ölçüsü bu olamaz. Bir partinin büyük parti olması için; düşüncesi büyük olmalı, hedefi büyük olmalı, çözümü büyük olmalı. Her şeyden önce plan ve düşüncesi milli olmalıdır. Bu özellikler sadece Bağımsız Türkiye Partisinde var. Onun için en büyük parti de sizsiniz, dava da sizsiniz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Uğur Kepekçi / 8 Şubat 2014

 

Bu yazı 307 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar