Atamızın huzurundayız
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Atamızın huzurundayız

06 Şubat 2014 - 19:22

2 Şubat 2014 Pazar günü Bağımsız Türkiye Partisi aday tanıtım merasimi dolayısıyla Ankara’da tertiplenen programa katılmak üzere bölge adaylarıyla birlikte yola koyulduk. Dostlarla sohbet etmenin, dostlarla yemek yemenin, dostlarla yolculuk etmenin muhabbet ve bereketini yaşadık.

Samimi bir ortamda geçen seyahatimizin ilk durağı Anıtkabir oldu. Önceden planlanan bir ziyaret olmamasına rağmen, dostlarla sabahın ilk saatlerinde Anıtkabir’in önüne otobüsümüzü park ettik ve ilk açılış saatinde Anıtkabir’in ilk ziyaretçileri olduk. Sabahın erken saatinde ve bu soğukta bir anda çoluk-çocuk, genç-yaşlı, vatandaşın Atasını ziyarete gelmesini; sevgiden başka hiçbir şeyle izah edemezsiniz.

Aramızda ilk defa Atasını ziyaret edecek birkaç dostumuz vardı. Onların heyecanı gerçekten görmeye değerdi. Nezaketle yürüdüğümüz merdivenlerden çıkarak Atamızın mozolesi önünde edeple ve tazimle durduk. Eller Atamız için açıldı. Fatihalar okundu. Dostlarımız Ona olan minnettarlıklarını dua ve Fatihalarla yerine getirmeğe çalışıyorlardı.

Ziyaret esnasında gördüğüm manzara beni ayrıca duygulandırdı. Şöyle ki: Türkiye’nin her yerinden gelen, adaylıkları ilan edilecek Bağımsız Türkiye Partisi belediye başkan adayı olan dostlarımız, salona geçmeden Atalarını ziyaret etmeye gelmişler.

Hal lisanıyla diyorlar ki: Atamız, senin emanet ettiğin Cumhuriyeti korumak, kollamak ve devam ettirmek; çizdiğin yoldan yürüyerek milletimize hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Gözün arkada kalmasın. Bağımsız Türkiye kadroları, hayal ettiğin Türkiye’yi inşa etmek için yola koyulmuştur.”

Görünürde hiçbir organize hareket olmamasına rağmen ağzı dualı adayların ve diğer katılımcıların, Atasını ziyaret ederek ona dua ve Fatihalar okunması sıradan bir iş değildir. BTP kadroları adeta Atasından icazet almış yola koyulmuştur.

Bu tespitimi teyit edenler de oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Aslan Ağabey bakın ne diyor: “Anıtkabir’e geldik. Önce Muhteşem Türk Atatürk’ten destur aldım. Selam aldım. Selamını İzmir’de metfun olan Molla Zübeyde Anamıza götüreceğim. Sonra bismillah deyip Bağımsız Türkiye için yola koyulacağım. Allah’ın izni ve yardımıyla.”

Uğur Kepekçi / 6 Şubat 2014

 

Bu yazı 296 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar