Atatürk üzerindeki oyunlar bozuldu
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Atatürk üzerindeki oyunlar bozuldu

16 Kasım 2014 - 14:35

10 Kasım 2014 Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76. yıldönümü idi. Bu yılki 10 Kasım diğerlerinden çok ama çok farklıydı. Dün Atatürk’e hakaret etmeyi kendine görev kabul edenlerin bile onu methetmeleri, küçümsenecek bir tavır değildir. Mustafa Kemal’in yükselen değer olduğunu fark eden sahtekârlar bile Atatürkçü kesildiler. Radyolar, televizyonlar, gazeteler; Atatürk’ün bilinmeyen güzel yönlerini konuştular, yazdılar. Bugüne kadar sadece Atatürk’ün askeri yönünü kısmen gündem edenler; bu 10 Kasım’da onun sosyal, siyasal, kültürel yönlerini dahi gündem etmeye çalıştılar. 

Peki, ne oldu da bu kimseler Atatürk’ten bahsetmek zorunda kaldılar? Bunun yegâne sebebi; Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk’e en ağır hakaretler edildiği, onun soyu, dini ve namusu hakkında olmaz türlü yalan ortaya atanların, iftira yarışına girenlerin en yoğun olduğu günlerde; Mustafa Kemal’in dini bütün, soyu sağlam, karakteri yüce bir insan olduğunu gündem etti. Onun gündem edişi, sadece sözle değil belgelerle idi. Hatta belgelerin devlet arşivlerinde bulunduğunu, yetkililerin mutlaka bu belgeleri meydana çıkartmaları gerektiğini haykırdı durdu.

Prof. Dr. Haydar Baş, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin Molla Zübeyde adı ile anılan iyi bir din eğitimi alan muhterem bir kadın olduğunu, babasının isminin on iki imamlardan İmam Rıza’dan (a.s.) esinlenerek konulduğunu, soyunun gerek anne gerek baba tarafından İmam Ali’ye (a.s.) dayandığını, Seyit ve hafız olduğunu hemen her ortamda yazdı ve söyledi.
Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın Atatürk hakkında söyledikleri, arşivlerden belgeler meydana çıkmaya başlayınca güneş gibi; karanlık beyinleri, karanlık gönülleri aydınlattı. Böylece Atatürk hakkında yıllardır oynanan oyunlar yine bilge insan Prof. Dr. Haydar Baş tarafından bozulmuş oldu.

Biz Atatürk hakkında yeni ve güzel söylemlere imza atanlara inanmak istiyoruz. Ancak yalanları meydana çıkan sahtekârların kendilerini gizlemek için de olsa, Atatürkçü kesilmeleri önemli kazançtır. En azından bu konuda kovalarında bulunan zehri saçamayacaklar. Atamıza iftira atamayacaklardır.
Onlar ne kadar nifak çıkartsalar da gerçekleri gizleseler de biz Prof. Dr. Haydar Baş gibi öngörü ve feraset sahibi bir lider sayesinde; onların bütün maskelerini düşürür, oyununu bozar; haklı oluruz, haklı ile oluruz, hakka emanet oluruz Allah’ın izin ve yardımıyla.

Uğur Kepekçi / 16 Kasım 2014

Bu yazı 1194 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar