Bidat akımlar deşifre oluyor
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Bidat akımlar deşifre oluyor

11 Aralık 2014 - 09:21

Yeni Mesaj Gazetesinin tertiplediği “İslam dünyasını kuşatan fitneler ve tevhidin merkezi Ehl-i Beyt” paneller serisi bütün süratiyle devam ediyor. Her hafta sonu farklı bir ilde ya da ilçede görev alan Prof. Dr. Haydar Baş hocamıza gönül vermiş; ilim, fikir ve yazar kadrosu ülkemizi karış karış dolaşarak paneller düzenlemektedir.

Yapılan bu gayret belki de son asrın en önemli gayretidir. Evet, bu hizmet sıradan bir hizmet değildir. Çünkü insanlar dünyada cereyan eden işgalleri, Müslüman olduğunu iddia edenlerin birbirini diri diri kestiği korkunç olayların ne olduğunu anlamakta zorlanırken; Prof. Dr. Haydar Baş’ın fikir ve gönül adamlarından oluşan kadrosu yine onun gösterdiği hedefler doğrultusunda halkımızı ayıktırmaya çalışmaktadırlar. Bu fedakâr kadro; dönen dolapların, örülen çorapların ne olduğunu anlatmaya çalışmaktadırlar. Bu kadro, halkımıza sadece problemi anlatmakla kalmıyor, çözüm yollarını da izah ediyor.

Nasip olduğu kadarıyla Yeni Mesaj Gazetemizin bu kutlu gayretinde bizler de panellerde görev almaktayız. Gittiğimiz her beldede diğer çok değerli panelist arkadaşlarımızla çok güzel hadiselere şahit olmaktayız. Yapılan konuşmaların milletimizin hafızasında çok ciddi tesirlerinin olduğuna şahit olmaktayız. Panel sonunda bidat akımların derinliği ve perde arkasını öğrendiklerinde hayretlerini gizleyemediklerine şahit olmaktayız. Panellere dinleyici olarak gelen halkımızın program sonunda daha fazla bilgi almak için ve bizlerle daha yakın irtibat kurmak için özel bir gayret ortaya koyduklarına şahit olmaktayız.

Gerçekten de panellerde anlatılan şeyler sıradan şeyler değildir. Panellerde verilen bilgilerle din bezirgânlarının maskeleri düşürülmektedir. Asırlardır halkımızı aldatan, bu yolla maddi ve manevi rantlar elde eden, bidat akımlarla Müslümanın fikir ve gönül dünyasını kirleten, sözde ve sahte din adamları deşifre edilmektedir.

Bu panel serileri başlamadan ya da bu panele dinleyici olarak gelmeden önce gözünde ve gönlünde hak etmediği halde çok yüce yerlerde bulunan sahtekârların ne kadar aşağılık mahlûklar olduklarını öğrenince halkımız hayretler içinde kalmaktadır. Halkımız bidat olanları öğrenince de dolayısıyla doğruyu anlama yoluna yönelmektedir.

Panellerde sadece yanlışı tarif etmeyip doğrunun da gösterildiğini söylemiştik. Konuşmacıların bir kısmı bidat akımlardan bahsederken diğer konuşmacılar da Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt yolunu izaha çalışmaktadırlar.

Valhasıl bu paneller sayesinde bidat akımlar deşifre olurken, halkımız tevhidin merkezi Ehl-i Beyt yoluna koşmaktadır.  

Bu yazı 1144 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar