BTP Gaziantep İl Kongresi
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

BTP Gaziantep İl Kongresi

07 Ekim 2021 - 10:17

Geçtiğimiz Pazar günü Bağımsız Türkiye Partisi Gaziantep’te 8. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Gaziantep BTP teşkilatı “gazilik” adına yarışır bir kongreyle çok önemli bir görevi de yerine getirmiş oldu.

Gaziantep il kongresinde bütün delegelerin oyu ile Ömer Faruk Boztepe yeniden il başkanı seçildi.

Kurtuluş mücadelesi vermiş bir memleketin evlatlarının Cumartesi günü Kahramanmaraş’ta yapılan kongrede ortaya koyduğu hizmetin ardından, Pazar günü yine kurtuluş mücadelesi vermiş bir diğer memleket evlatlarının Gaziantep’teki kongrede ortaya koyduğu hizmet, tarihin kırılma noktası olabilecek keyfiyetteydi. Zaten her iki kongrede yapılan konuşmalar tarihe not düşülecek önemdeydi.  

Genel Başkan Av. Hüseyin Baş’ın gündeme damgasını vuran açıklamalarına değinmeden önce genel başkan yardımcılarının tarihi tespitlerinden kısa kısa notlar aktarmaya çalışalım:

Harun Kayacı: “Bu güne kadar 4 Hak mezhep denilirken Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın sayesinde 5. Mezhep olarak Alevi-Caferi mezhebinden da bahsedilmeye başlandı. Sayın Genel Başkanımız Av. Hüseyin Baş, Diyanet İşleri Başkanlığına “neden Alevi-Caferi başkan getirilmesin?” Çıkışıyla da çok önemli bir görevi yerine getirmiştir.”

Zühtü Kazancı: “Son günlerde yeni anayasadan bahsedilmektedir. Mevcut anayasanın darbe anayasası olduğu bahane göstererek değiştirilmek istenmesi doğru değildir. Bir anayasanın değişmesi ve işlevi olan bir anayasa olması için mutlaka toplumsal uzlaşı şarttır. Anayasa değişikliğinde gizlenen niyet anayasanın değişmez ilk dört maddesinin değiştirilmek istenmesidir. Ancak bu maddeleri değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyecek ve kıyamet sabahına kadar da değiştirilemeyecektir.”

Fuat Şengül: “Mevcut iktidar her yaptığına kendi karar vermekte ve faturasını da halka kesmektedir. Köprüler yaparken halk olarak bize sordunuz mu? Bizden onay aldınız mı? Yok! Madem bizden onay almadınız, zararını kapatmak için neden benim vergilerimi kullanıyorsunuz?  Verdiğiniz yanlış kararların bedelini niçin bize ödetiyorsunuz? İktidar olarak sizin hiçbir konuda çözümüzün yoktur. Ama bizim fikir sahibi vizyon sahibi hayal sahibi bir liderimiz var. Gençliğin ve geleceğimizin umudu Av. Hüseyin Baş’ımız var.”

Seçil Mumcuoğlu: “Bu güne kadar bizi idare eden bir meclisimiz var. Ama bu meclis çiftçinin sorununu çözebildi mi? Gençlerin sorunlarını çözebildi mi? Göçmenlerin sorununu çözebildi mi? Ekonominin sorunlarını çözebildi mi? Bu kadar zamandır bu milletin sorunlarına köklü çözüm sunamayan bu meclis aritmetiğiyle mi yola devam edeceğiz? Meclisin bu ana kadar gelen aritmetiğinin gerek fikir olarak gerekse de yaş olarak mutlaka değişmesi gerekmektedir. Bu değişimi Av. Hüseyin Baş’la yaptığımız takdirde bu güne kadar yaşadığımız çözümsüzlük sona erecek ve sorunlar çözüme kavuşacaktır.”

Yarınki yazımızda Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Av. Hüseyin Baş’ın Gaziantep İl kongresinde yaptığı çok çarpıcı açıklamalarına değinmeye çalışacağız.

Bu yazı 304 defa okunmuştur .

Son Yazılar