BTP’nin aldığı oyları hazmedemeyenler
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

BTP’nin aldığı oyları hazmedemeyenler

08 Nisan 2014 - 12:30

Yerel seçimler bitti ama tartışmalar, itirazlar, mazeretler, ilginç yorumlar hala devam ediyor. İktidar ve meclis içi muhalefet kendi aralarında tartışadursun, ben başka bir tartışma konusu hakkında bir şeyler yazmak, meseleye açıklık getirmek istiyorum.

Bildiğiniz gibi 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde en fazla sürpriz yapan Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) olmuştur. Özellikle Güneydoğu’da önceki seçimlere göre oylarda yüzde 300 yüzde 400 artış olan iller olmuştur. Bu manzara karşısında elbette kartel medya durur mu? Bugüne kadar Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) ve değerli lideri Prof. Dr. Haydar Baş hakkında bırakın bir satır haber yazmak, hakkında bir tek hayırlı rüya bile görmezken, başladılar dedikodu ve yalan eksenli haberler yapmaya.

İddiaları şu: “Güneydoğu’da oy patlaması yapan BTP’ye atılan oylar, BDP ye olan benzerliğinden dolayı vatandaş yanlışlıkla atmıştır.”

Bu iddianın hiçbir dayanağı yoktur ve yalan haberdir. Bir örnek verelim: Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oy pusulasında BDP’ nin adı yoktur ve Mardin’de seçime katılmamıştır. Bu da iddianın yalan bir haber olduğunu ispat etmektedir. Mardin’de BTP 7048 oy almıştır. Yanlışlıkla bu kadar oy atılmaz ve bilinçli bir şekilde oyunu kullanan vatandaşa karşı saygısızlık edilmiştir.

Seçimlerde taşıma ile meydan mitingi yapan partilerin dışındaki partileri yok pahasına gündem etmedikleri halde BTP’nin aldığı oylara akıl erdiremiyorlar.

BTP hakkında yalan yanlış haber yapanlar asla iyi niyet beslemiyorlar. Eğer iyi niyetli olsalardı, yapılan çalışmaları araştırarak, sorgulayarak gerçeğe ulaşırlardı. Hatta BTP’nin gerek aldığı oylar gerek propaganda çalışmaları ilim adamları tarafından tezlere konu olacak değerdedir. Bu konuda tez hazırlamak isteyenler, gelsinler bendeniz de yardımcı olabilirim. Çünkü bu çalışmaların içinde bendeniz de yer aldım. Gün olur belki hatıra olarak yazarız ama inanıyorum ki yapılan çalışmalar tarihe geçecektir.

Gerçeği öğrenmek isteyenlere, yapılan çalışmalardan örnekler vereyim:

Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın iştirakiyle, illerde binlerce insanın katıldığı büyük salon programları düzenlendi. Bazen dini, bazen milli programlar tertiplendi. Aralıksız olarak her hafta bir ilde Milli Kahramanlarımızı Anma ve Ehl-i Beyt programları düzenlendi. Bizatihi Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın talimatlarıyla çok yoğun çalışmalar yapıldı. Her hafta yapılan programın formatı hakkında da bilgi vereyim: Önce bir il tespit ediliyor. O il etrafında bulunan 10 il ve çevresinde bulunan ilçe ve köylerdeki vatandaşlarımıza ekipler halinde ziyaretler yapıyor. Kahvehaneler, evler, işyerleri ziyaret ediliyor. Varsa kanaat önderleri ziyaret ediliyor. Gidilen her yere mutlaka Prof. Dr. Haydar Baş’ın Rusya Duma’da yaptığı konuşmanın kitapçığı da hediye ediliyor. Ve Cumartesi gecesi yapılacak ana programa davet ediliyor. Gelebilenler salonda, gelemeyenler ise televizyon ekranlarından seyrederek yapılan konuşmaları dinliyorlar. Bu çalışmalar aralıksız olarak senelerdir yapılmaktadır. BTP yaptığı çalışmaları, sadece seçim zamanı değil bütün zamanlara yayarak yapmıştır. Bu kadar yoğun çalışmanın neticesi olarak tabi ki vatandaş da oyunu BTP’ ye vermiştir.

Alınan oylar bu çabaların ürünüdür. BTP’nin oylarına farklı kılıflar uydurarak yapılan çarpıtma ve yalan haberleri kınıyorum. Kartel medyadaki bu telaşı da anlıyorum. Bu kadar karartamaya rağmen alınan oylar BTP’nin gelecekte erişeceği noktayı da göstermektedir. Yazımızı Muhterem Hocamızın 4 Nisan 2014 tarihli makalesinin başlığında kullandığı ifadeyle bitirmek istiyorum: “Korkunun ecele faydası yoktur.”

Uğur Kepekçi / 8 Nisan 2014

Bu yazı 321 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar