“ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK” İFLAS EDİYOR
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

“ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK” İFLAS EDİYOR

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

AB uyum yasaları adı altında yıllardır Ülkemize dayatılmaya çalışılan, küreselleşme belasıyla birlikte önümüze konulan, dinler arası diyalog ve medeniyetler ittifakı fikriyatı ile farklı medeniyetlerin, farklı kültürlerin birlikte yaşayarak dünya barışının sağlanacağı savunuluyordu.

 

AB üye ülkelerinde ve ülkemizde düzenlenen medeniyetler ittifakı faaliyetleriyle çok kültürlülük projesi sözde bazı uygulamalarla işliyormuş gibi gösterilip; dünya kurulduğundan bu yana, olmayan bir ittifakın sağlanabileceği savunuluyordu.  

 

Geçtiğimiz hafta Bavyera Eyaleti Başkanı Horst Seehofer’in, Türkiye ve Müslüman ülkelerden Almanya’ya göçün tamamen durdurulmasını istemesinin ardından Başbakan Angela Merkel’in “çok kültürlü toplum anlayışının tamamen iflas ettiğini” açıklaması konuya yeni bir boyut kazandırdı.

 

Almanlar, son günlerde bırakın farklı kültürleri; farklı dillere, farklı dinlere bile tahammül edemeyeceklerini, özellikle Müslüman ülkelerden gelen göçlerin engellenmesini, önceki göçmenlerinde mutlaka Almanca öğrenmesini ve Almanya’nın temel değerlerini kabullenmek zorunda olduklarını söylemektedirler.

 

Merkel; çok kültürlülüğün başarısızlıkla sonuçlandığını tespit etme zamanının geldiğini, Almanya’da yaşayan göçmenlere geçmişte fazla hoşgörü gösterildiğini ve çok kültürlülüğün bu nedenle fiyaskoyla sonuçlandığını savundu.

 

Gerek Bavyera Eyaleti Başkanı Horst Seehofer, gerek Başbakan Angele Merker’in yaptığı tespitler, aslında bir gerçeği de ifade etmektedir. Bu gerçek; farklı kültürlerin, farklı medeniyetlerin, farklı dinlerin ittifakının mümkün olmayacağı gerçeğidir...  

 

Hatırlamaya çalışırsanız, AB fikriyatı içinde yer alan medeniyetler ittifakının mümkün olamayacağını, dünyadaki bütün mücadelelerin kültürlerin, medeniyetlerin mücadelesi olduğunu; Medeniyetler ittifakı projesiyle AB nin ve diğer küresel güçlerin yapmak istediklerinin, Yüce Türk milletinin çatısı altındaki kültür birliğini, dini ve milli bütünlüğünü bozmak olduğunu senelerdir Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş haykırmaktaydı. Yaşanan bu olaylar Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ı bu konuda da haklı çıkarmıştır.

 

UĞUR KEPEKÇİ

www.ugurkepekci.com

 

 

 

 

 

Bu yazı 344 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar