Çözümleri yok
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Çözümleri yok

17 Haziran 2015 - 15:16

7 Haziran seçimleri bitti. Seçmen olayları kendi penceresinden değerlendirdi. Karar verdiği partiye de oyunu attı. Hiçbir parti tek başına hükümet kurabilecek yeterli vekil sayısına ulaşamadığı için henüz nasıl bir hükümet kurulacağı noktasında belirsizlik sürüyor.

Çeşitli televizyon programlarında, gazete sütunlarında, yazarların köşelerinde işlediği konu; kim kimle koalisyon kurar? Belirsizlik nasıl ortadan kalkar? Koalisyon mu; yeniden erken seçim mi?
Seçimlerden sonra meydana çıkan ve kimsenin tek başına iktidar olamadığı seçim sonuçlarını en çarpıcı şekilde değerlendiren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş oldu. Prof. Dr. Haydar Baş Kadırga

Televizyonunda canlı olarak katıldığı Arka Plan programında gündemi değerlendirirken; bırakın kimin kiminle koalisyon kurmasını, mevcut siyasi partilerin tek başına bile iktidar olsalar Türkiye’nin hiçbir meselesinin çözüme kavuşmayacağını dile getirdiler.

“AKP bugün 258 vekil aldı, 550 tane versin. AKP 13 yıldır iktidar. Borçtan başka bir şey yapabildi mi? 1 trilyon dolar borca dayandı. Bu millet devlet olarak, siyaset olarak bunu nasıl ödeyecek? Mümkün değil. Bunu tekrar sen kazandırsan eline ne geçecek? Bırak onu ikinci parti CHP, yüzde 25 oy aldı. Bırak yüzde 25’i yüzde 50 rey verelim ona bir şey yapabilir mi? El cevap yapamaz. Niye? Hepsinin görüşü aynı, hepsi kapitalizmin bir şubesini temsil ediyor. Hayır, o değil Milliyetçi Hareket Partisi gelsin, 350 tane vekil verelim. Vallahi de yapamazlar. Eğer bunların kabiliyeti olsaydı, 2001 yılında seçime 1.5 yıl varken hükümeti bırakıp kaçar mıydı? Ne diye şimdi iktidara talip olacak? Zaten dikkat ederseniz iktidar da olmak istemiyorlar. Meclis’e kapağı atalım, bir koltuğumuz olsun istiyorlar. Böyle siyaset olabilir mi?”

“Aziz milletime sesleniyorum. Mevcut siyesi partilerin hiçbirisi hiçbir şey veremez. Tek başına değil, bütün partiler bir araya gelip bir koalisyon hükümeti kursun, yeminle konuşuyorum hiçbir şey yapamaz” 

Çözümleri olmadığı için dün olduğu gibi bugün de mevcut siyasi partiler havanda su dövmeye; Bağımsız Türkiye Partisi lideri Prof. Dr. Haydar Baş ise çözüm sunmaya devam ediyor.

Uğur Kepekçi /14 Haziran 2015

Bu yazı 1270 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar