Çözümü görebilmek
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Çözümü görebilmek

18 Mayıs 2014 - 00:40

Yaşanan her sıkıntı gerçekçi projelerle çözüme kavuşur. Mademki hayatın her şubesinde, maddeden manaya her sahada sorunlar yaşıyoruz. Bir siyasi oluşumun, bir liderin, bir siyasi partinin; hayatın her sahasına çözüm sunan projeleri olmalıdır.

Bu sebeple; Bağımsız Türkiye Partisi, diğer siyasi parti ve görüşlerden farklı bir siyasi harekettir. Onun için bu harekete; “İkinci Kuva-yı Milliye hareketi” denmiştir.

Genel Başkan Sayın Prof. Dr. Haydar Baş Bey vaat olarak ortaya koyduğu projelerini dünya siyaset tarihinde ilk defa “Noter onaylı taahhütname” ile kamuoyuna sunmuştur. O, kişiliği ve inancı gereği asla yapamayacağı şeyleri halka vaat etmez ve asla yalan konuşmaz. Malumunuz, Milli Ekonomi Modeli uluslararası kongrelerde dünya ilim otoriteleri tarafından kabul edilmiştir.

Aslında ülkemizin bütün problemleri milli duruş ve öz kaynaklarımızla çözüme kavuşabilecek sorunlardır. Sorun; kendimize olan inancımızı kaybetme noktasına geldiğimizden kaynaklanmaktadır. Her problemin çözümünde gerek ve yeter şart olan; para ve insan gücüdür. Elhamdülillah bizim insan açısından bir sorunumuz yoktur. Sadece insanımız bir bunalım geçirmektedir.

Para meselesine gelince; Milli Ekonomi Modeli, tüketim eksenli bir analizdir.(Diğer ekonomi modelleri üretim eksenlidir. MEM (Milli Ekonomi Modeli) ise tam tersi öncelikle tüketiciyi güçlendirir. Böylece hem sosyal devlet gerçekleşirken hem de tüketimin artmasına bağlı olarak üretim ve istihdam da atmış olur.) İnsanın atıl halden aktif hale dönüşmesi için, gönlünde planladığı projelerin bir tahrikle devreye girmesi sağlanmalıdır. Milli ekonomi modelinde para bir tasarruf aracı olmaktan ziyade tahrik unsuru özelliği taşımaktadır. Böylece meselelerin çözümü için gerekli para milli ve maliyetsiz para olan kendi paramızı piyasaya sürmektir. Böylece; düştüğümüz faiz ve borç batağından da kurtulmuş olacağız.

İnsanımızın ihtiyacı olan insanca yaşaması için gerekli paranın piyasaya sürülmesiyle hem tüketen, dolayısıyla üreten memnun olacaktır. Bu denklemi basitçe anlamaya çalışırsanız. Emme basma tulumbası tabir ettiğimiz sistem devreye girer ve üretim tüketimi, tüketim üretimi destekler ve alan memnun satan memnun bir hal arz eder.

Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet eserlerini incelediğinizde hayatın her şubesine çözümler sunulduğunu göreceksiniz. Rabbim gerçeği ve çözümü görmeyi milletimize nasip eylesin. Amin.

Uğur Kepekçi / 18 Nisan 2014

 

Bu yazı 366 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar