Ehl-i Beyt’i savunmaktaki kararlılık
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Ehl-i Beyt’i savunmaktaki kararlılık

11 Şubat 2014 - 00:43

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Kahramanlarımızı anma ve Ehl-i Beyt programlarında istisnasız olarak Ehl-i Beyt’i savunmakta ve bu konudaki kararlılığını dile getirmektedir. 2 Şubat 2014 Ankara programında da Ehl-i Beyt davasını savundu ve yine bu konudaki karlılığını dile getirdi.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Ankara konuşmasında Ehl-i Beyt hakkında özetle şöyle dedi: “Hocam diyorlar, ‘Sen öyle konuları ele aldın ki, on binlerce mensubu olan bir teşkilatın asla kendine güvenip savunamayacağı meseleleri ele aldın.’ Peki, nedir bunlar diye sordum. ‘Ehl-i Beyt meselesi’ dediler. Ehl-i Beyt meselesini savunmak için on binlerce kadronuz mu olması lazım diye sordum. ‘Hocam bugüne kadar öyle oldu’ dediler. Ben Allah’ın izniyle tek başıma kalsam bile bu işin altından kalkarım”

Gerçekten de bu güne kadar Prof. Dr. Haydar Baş ortaya attığı fikirlerde öncelikle yalnız kalıyor, ancak yalnızlığın çilesini haklılığının verdiği güçle aşmasını da biliyor. Bu hal sadece Ehl-i Beyt davasında değil bu güne kadar bütün savunduğu davalarda böyle oldu. Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet tezinde de böyle olmadı mı? Modeli duyanlar önceleri şaşkına döndü, sonra anlamaya başladı, şimdi modeli anlayan ve uygulayanlar güç kazanıyor. Prof. Dr. Haydar Baş’ı savunduğu davasına olan inancı, haklı ve güçlü kılıyor. Kararlı bir şekilde davasını savununca Allah(cc)’da Ona yardım ediyor.

Ehl-i Beyt’i savunmaktaki gayesini ve kararlılığını şu ifadelerle dile getiriyor: “Allah’ın Müslümanlara uymayı emrettiği ailenin adı Ehl-i Beyt’tir… Ehl-i Beyt Allah’ın Kuran’ı Kerim’de bizlere uymamızı emrettiği, uyacaksınız dediği ailenin adıdır. Ben bunları kafamdan söylemiyorum. Delillerini ortaya koyuyorum… Kapı gibi ayetler, Hz. Peygamberin mübarek hadisleri var. Hepsi senetli sepetli, hiçbir tanesi yalan değil. Bu konuda biz 13 tane, 12 bin sayfalık kitap yazdık. Hadi gelsinler, milletimizin huzurunda, hatta bütün dünyanın huzurunda Ehl-i Beyt’i konuşalım…”

Ehl-i Beyt’le alakalı konuşmasını şu dua ile bitiriyor: “Cenabı Hakk (cc) Ehl-i Beyt ailesine sevgi ve muhabbet beslemeyi hepimize nasip eylesin. Bu da en büyük ibadettir.”

Biz de Sayın Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın bu duasına âmin diyor, yüce Allah’tan bize de Ehl-i Beyt yolunda ve davasında kararlı ve onurlu bir duruş nasip etmesini niyaz ediyorum.

Uğur Kepekçi / 10 Şubat 2014

 

Bu yazı 313 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar