Farklı bir lider Hüseyin Baş
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Farklı bir lider Hüseyin Baş

24 Ekim 2020 - 13:46

BTP 5. Olağan Büyük Kongresinde tekrar Genel Başkan seçilen Hüseyin Baş’ın kongre konuşması özellikle gençler ve hanımlar arasından heyecan fırtınası estirdi.

Gerçekten de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra gençler ve hanımlar kendilerini anlayan, dertlerine çare sunan bir siyasetçi bulamadılar. Seçim zamanı vaatler, hatırlanmalar, yağlanmalar; oyu alındıktan sonra dönüp bakılmayan kesim gençler ve hanımlardır.

Hüseyin Baş, iktidar olmaya gerek bile kalmadan, hanımların emeklerinin değerlendirileceği bir platform kurarak onlara yardımcı olunacağını dile getirdi.  

Hüseyin Baş, gençlerle alakalı birçok projenin devreye sokulacağını ifade etmekle, başta gençlik ve hanımlar olmak üzere Türk milletinin umudu olmaya şimdiden başladı.

Kongreden sonra yaptığı konuşmada BTP Genel Başkan Başdanışmanı ünlü gazeteci Nurcan Sabur, "Ben liderimiz Hüseyin Baş'a 'Z kuşağı başkanı' diyorum. Z kuşağını anlayan ve temsil edebilecek tek lider, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'tır" ifadesini kullandı.

Başdanışman Nurcan Saburun konuşmasından birkaç satır aktarmak istiyorum:

"Bugünün Türkiye Cumhuriyeti için bir kırılma günü, bir kırılma noktası olduğuna inanıyorum. Bugün gerçekten çok önemli. Atatürk'ten bu yana gelen Cumhuriyet tarihimizin en önemli günlerinden bir tanesine şahitlik ediyoruz. Çünkü Türkiye'nin bir harekete ihtiyacı var. Bir kıvılcıma ihtiyacı var. Özellikle Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına karşı o kıvılcımın bugün bu kongrede çakıldığını düşünüyorum"

"Rahmetli Prof. Dr. Haydar Baş Hocamı Hoş Geldin Atatürk kitabı sayesinde tanıma şerefine nail oldum. Benden Atatürk kitabıyla ilgili bir görüş almaya geldiler arkadaşlar. Hocamızla bu vesileyle müthiş bir dostluğumuz başladı. Birbirimizi çok sık görmesek de inanılmaz bir yakınlık kurduk"

"Bugün çok önemli bir gün. Zira bir demokrasi meşalesi yakıyoruz burada. Türk insanının hakikaten istediği ve özlediği, bugünün gerçekten Atatürk'ün çizdiği demokrasi yolunun kilometre taşlarından biri olan bir gün olduğunu samimiyetle ifade etmek istiyorum."

"Şu anda üç büyük devletten ikisi olan Rusya ve Çin, Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli ekonomi Modeli ’nin birebir uygularlarken, Türkiye'de bir siyasi rakip olarak görüldüğü için maalesef ülkemizde Milli Ekonomi Modeli uygulanamadı. Ne var ki bazı fikirler bir fidanın büyüyüp çınar olması gibi zaman geçtikçe büyüyor ve serpiliyor. Ben bundan sonra Milli Ekonomi Modeli ’ne Türkiye'de çok çok daha fazla sahip çıkılacağına inanıyorum. Bugün bu açıdan da çok önemli"

"Türkiye iki tane değişik siyasetçi gördü. Bir tanesi Atatürk. Üzerindeki üniformadan sıyrılıp, frak giyen Atatürk. Diğeri de bugün BTP Genel Başkanlığına tüm delegelerin oyuyla seçilen, siyaset arenasında çıkan merhum Haydar Baş hocamızın oğlu BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'tır. Bugün gerçekten klasik siyasetçilerin çizdiği o portrenin dışında bir liderdir. Ben BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'a 'Z kuşağı başkanı' diyorum. Çünkü Z kuşağı çok önemli. Z kuşağı bizim geleceğimiz. Bu kuşağı anlayan, bu kuşağı temsil edebilecek tek liderin BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş olduğunu düşünüyorum."

Gerçekten de Başdanışman Nurcan Sabur Ağabeyimiz çok çarpıcı ve mükemmel tespitlerle Türk milletine yol haritasının ve kurtuluş kapısının anahtarının Hüseyin Baş’ta olduğu çağrısını yaptı. Gözün aydın Türk milleti!

Hep birlikte haykıralım “var bi hayalimiz”

Uğur Kepekçi

Bu yazı 447 defa okunmuştur .

Son Yazılar