Geleceğin Türkiye’sinde siz de görev alın
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Geleceğin Türkiye’sinde siz de görev alın

17 Nisan 2014 - 10:31

Seçimlerden sonra alışık olduğumuz balkon konuşmasını kazanan siyasi partinin lideri yapardı. Seçim öncesi yaşanan kırgınlıklara ve gerginlik ortamına son verilirdi. Ama beklenen normalleşme konuşması yapılmadı.

Maalesef yerel seçimlerle birlikte başlayan gerginlik ve kavga ortamı, seçimden sonra da sona ermedi. Sayın Başbakan gerginlik ve kavga ortamını kendine rehber edinmiş, sürekli kavga edecek bir şeyler bulabiliyor. Dolayısıyla meclis içi muhalefet ve diğer kurumlar da kendince Başbakan’a nispet olsun diye onlarda aynı ağızı kullanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonunda Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Türkiye’nin Geleceği, Geleceğin Türkiye’si” programında gerginlik ortamını ortadan kaldıracak muhteşem bir konuşma yaptı.

İstanbul’da tertiplenen “Türkiye’nin Geleceği, Geleceğin Türkiye’si” programı diğer programlar gibi bir seri halinde devam edecek ve ülkemiz karış karış yine gezilecek yine çeşitli etkinliklerle Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet ekseninde çözümler halkımıza sunulacağa benziyor. Prof. Dr. Haydar Baş ve fedakâr kadrosu yine yollara düşecek, gece gündüz demeden geleceğin Türkiye’sini ihya ve inşa etmeye çalışacaklar.

Gelelim Prof. Dr. Haydar Baş’ın yaptığı konuşmanın ana başlıklarına:

Prof. Dr. Haydar Baş, öncelikle toplumun yaşadığı problemlerin temelini oluşturan nefsi hastalıklara ve çarelerine değindi: "Bugün acizâne karşılaştığımız hastalığın temelinde çok basit bir menfaate kendi geleceğimizi, ahiretimizi, dinimizi satmamız yatmaktadır. Onun için dosdoğru bir yola ihtiyacımız var. O da Ehl-i Beyt yoludur. Ancak bu yolda gidenler neslini, nefsini ve milletini kurtarabilirler. İnşallah o nesil de sizlersiniz, bu millettir.”

Prof. Dr. Haydar Baş’ın konuşmasında en önemli vurgulardan biri de birlik ve kardeşlik oldu: “Savaş aslında kendi iç tabiatımızda. O 'ben' dediğimiz, 'ben yaparım', 'ben haklıyım', 'benim dışımdakiler batıldır' anlayışı var ya! Mustafa Sarıgül'ün çok sevdiğim bir ifadesi var: Ötekisi olmayan bir İstanbul... Ötekisi olmayan bir dünya... Hep beraber bir bilek, bir yürek olan dünya... Dostuz, arkadaşız, Allah'ın kuluyuz, bu milletin evladıyız."

Prof. Dr. Haydar Baş bu kadar olumsuzluğa, çözümsüzlüğe ve her şeye rağmen gelecek adına umut mesajı verdi: "Geleceğin Türkiye'si Milli Ekonomi Modeli ve Bağımsız Türkiye'dir. Türkiye'nin geleceği ise Bağımsız Türkiye ve Milli Ekonomi Modeli'dir. Bunu gönlünüze ve aklınıza kaydedin"

Bugünden tezi yok. Türkiye’nin Geleceği, Geleceğin Türkiye’sinde siz de görev alın, siz de gayret ortaya koyun ki devletimizin ve milletimizin geleceği güzel olsun. Ve bu güzellikte siz de nasiptar olun.

Uğur Kepekçi / 17 Nisan 2014

 

Bu yazı 269 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar