Gözlerden ve gönüllerden perdeler kalkmalı
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Gözlerden ve gönüllerden perdeler kalkmalı

10 Şubat 2015 - 22:48

Yeni Mesaj Gazetesi tarafından tertiplenen “İslam Dünyasını Kuşatan Bidatler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” Panel serileri hız kesmeden devam etmektedir. Hatta her geçen hafta panel tertiplenen belde sayısı artarak devam etmektedir. Son hafta panel düzenlenen belde sayısı 300’ü bulmuştu. Bu sıradan bir olay olamaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir çalışma olduğunu hayal bile edemezsiniz. Bu çalışmanın banisi ve fikir babası Bağımsız Türkiye Partisi Prof. Dr. Haydar Baş’tan Allah binlerce defa razı olsun, ömrüne bereket ihsan eylesin. 

Geçtiğimiz hafta biz de Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde tertiplenen panele katıldık. Konuşmacı arkadaşlarla güzel bir sunum gerçekleştirdik. Paneli Elektrik Mühendisi Ali İhsan Yılmaz yönetti. Araştırmacı Yazar Muzaffer Yağmur Bey, AKP’nin dindar görünüp de din dışı yaptığı icraatlarını; milli ve dini bütünlüğümüze yönelik faaliyetlerini, yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı yabancılara nasıl peşkeş çektiğini belgelerle izah ettiler.

Diğer konuşmacı Şanlıurfa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Ehl-i Beyt aşığı Nadir Aykaç Dede tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’in önemi hakkında ayet ve hadislerle gayet doyurucu bir sunum yaptılar. Diğer konuşmacı Bekir Sedef Bey, Milli Ekonomi Modeli hakkında kısa, öz ve çarpıcı bilgiler aktarmaya çalıştılar.

Biz de dilimizin döndüğü kadarıyla İslam dünyasını kuşatan bidat akımlardan Nakşibendîliği anlatmaya çalıştık. Bu bidat akımın başlangıcından bu güne geçirdiği evreleri, İslam dünyasında dökülen kanların ve özellikle birkaç asırdır Ehl-i Beyt’e karşı yapılan katliamların temelinde bu düşüncenin yattığını belgelerle ve örneklerle anlatmaya çalıştık.

Panele CHP Hilvan İlçe Başkanı, partili bir grup arkadaşlarıyla birlikte katıldılar. Hilvan Ziraat Odası Başkanı hem bize toplantı salonunu açtığı; hem de gönlünü açtığı için ayrıca programı baştan sona takip ettiği için buradan kendilerine teşekkürlerimi bildirmeyi bir borç biliyorum. Gerçi kendilerine program sonunda teşekkürlerimi bizatihi bildirdim ama buradan da ayrıca teşekkür etmeyi istedim. Emniyet teşkilatından görevli arkadaşlar da bir yandan güvenliğimizi sağladılar, bir yandan da programı can kulağıyla dinledikleri için onlara da teşekkür ediyorum.

Hilvan’da en çok dikkatimi çeken doğu kültürü alan insanların misafirperverliğiydi. Panele gelenler, salon çok soğuk olmasına rağmen bir tek kişi bile salonu terk etmedi. Batıda böyle değil, salona gelir bir miktar oturur hoşuna gitmeyen bir söz duyduğu an ya da soğuk sıcak gibi bir durumla karşılaşınca salonu terk eder. Doğuda böyle değil. Eğer salona bir vesileyle gelmişse programı baştan sona can kulağıyla dinliyor ve programdan sonra da gelip teşekkür edip salondan öyle ayrılıyor.

Hilvan’da yarı Türkçe yarı Kürtçe konuşan bir ağabeyimiz panel bittikten sonra yanıma yaklaşarak şunları söyledi: “Hocam Allah sizden razı olsun buralara kadar geldi bizi bilgilendirdiniz. Keşke bu konuşulanları bütün Hilvan gelse de dinleseydi. Anlasaydı. Ben diyorum ki bizim milletimize ne oldu. Sanki gözünün önüne, gönlünün önüne, aklının önüne bir perde çekilmiş; gerçekleri göremiyor. Gerçekleri görmesi, ayılması için bu perdenin mutlaka önünden alınması lazım. İşte bu programlar sayesinde inşallah bu perdeler de kalkacaktır. O zaman gerçekler görülecektir.”

Bu Hilvanlı kardeşime gönülden katılıyorum. Rabbim milletimizin gözünün, aklının ve gönlünün önündeki bu perdelerin kalkmasını nasip eylesin.

Uğur Kepekçi / 6 Şubat 2015

Bu yazı 1056 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar