Her seçim yeni bir fırsattır
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Her seçim yeni bir fırsattır

28 Mart 2014 - 00:28

Seçimlere çok az bir zaman kaldı. İktidar ve muhalefet bütün kozlarını paylaşmakla meşguller. Birbirine karşı en acımasız taktikleri uygulayarak ortalığı toz duman içine sokuyorlar. Vatandaş ise problemlerine çözüm aramak yerine; bu kadar kirliliğin, toz dumanının içinde, bugün ne olacak, yarın ne olacak? Kim kime ne dedi? Gibi işlerle uğraşarak, medyatik takılarak dizi filmi seyreder gibi, maç seyreder gibi, bir tavır sergilemektedir.

Elbette bu karmaşada çözümü olanlar, ciddi işlerle uğraşanlar ise hem medyanın karartmasıyla, hem de küresel güç adaklarının çeşitli hileleriyle gizlenmeye çalışılmaktadır. Medyanın ve güç odaklarının çabasıyla vatandaşın aklına fikrine bir perde çekilmiş, onlarda gerçekleri görmekten aciz bir hale düşürülmüştür.

İnsanımız öyle bir hale düşürülmüştür ki; küresel güçlerin ve öne çıkartılan partilerin dışında hiçbir çözüm olmadığına inandırılmıştır.

Hayatını insanlığın hizmetine adayan bilge insan Prof. Dr. Haydar Baş gecesini gündüzüne katarak şahsına münhasır bir model olan “Milli Ekonomi Modelini” hazırladığı halde; “Durun buralar çıkmaz sokak” diyerek gerçek çözümün adresinin “Milli Ekonomi Modeli” olduğunu gösterdiği halde; “çözüm bende” demesine rağmen; vatandaşlarımız, hala gerçeği görmekte zorlanmaktadırlar.

Ey Türk milleti neden hala oyunda oynaştasın? Neden sana uzatılan şefkat elini hala görmekte zorlanmaktasın?

At üzerindeki ölü toprağını! Bırak oyunla oynaşla vakit geçirmeyi!

Dünya çapında bilim adamları, başta Rusya olmak üzere birçok devlet, Prof. Dr. Haydar Baş Beyin sesine kulak verip, onun bu tezini doğrulamaktadırlar.

Bilim adamları “Milli Ekonomi Modeli” hakkındaki kendi görüşlerini, katıldıkları her programda dile getirmeye devam etmektedirler. Bu bilim adamları, Türkoğlu Türk, Prof. Dr. Haydar Baş’ın bir yerde kültür elçiliğini de yerine getirmektedirler.

Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ın modeli aynı zamanda kitaplaşmış; fikirlerini insanlığın istifadesine sunmuştur. Sayın Baş’ın bu eseri farklı dillere tercüme edilmekte, bazı ülkelerde okullarda ders kitabı olarak da okutulmaya başlanmış; farklı bir ses olarak dalga dalga dünyaya yayılmaktadır.

Geçtiğimiz sene Prof. Dr. Haydar Baş, Rus parlamentosu Duma’ya davet edilmiş orada sadece Rus siyasetçilerine değil dünyaya modelini anlatmıştır. Gelecek günler “Milli Ekonomi Modeli” etrafında şekillenecektir. Bu modelin sahibi “ben bu modeli Türk insanına uygulamak istiyorum; önce kendi milletimi açlıktan ve yoksulluktan kurtaracağım” diyor.

Ey milletim ne olur bu sesi duyun artık!

Bu sese kulak veren, Prof. Dr. Haydar Baş’ın şefkat elini tutan, herkes kurtuluşa doğru yol alıyor. Bu sese millet olarak kulak verildiği oranda, bizim de kurtuluşumuz çabuk olacak ve tarihteki kudretimize erişmiş olacağız. İnsanlığın yüzü o zaman gülecektir.

Her seçim yeni bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek zorundasınız. Günü birlik hesapları, tiyatro seyretmeyi, oyun oynamayı, küresel güç odaklarının elinde oyuncak olmayı bir kenara bırakıp çözümün adresi; Bağımsız Türkiye Partisini görmek ve oylarınızla onu hak ettiği yere getirmek hepimiz için bir görev olmalıdır. Aksi halde gelecek günler daha karanlık geçecektir. Tercih sizindir.

Uğur Kepekçi / 28 Mart 2014

 

 

Bu yazı 307 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar