Herkes kendi “istikrarım sürsün” dedi!
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Herkes kendi “istikrarım sürsün” dedi!

04 Nisan 2014 - 06:15

Seçimden önce ısrarla “günü kurtarmak mantığının bir milleti yok olmaya doğru sürükleyen en önemli düşünce” olduğunu savundum. Yaşadığımız son asrın belki de en büyük hastalığı “günü kurtarmak” felsefesidir. Tezini ısrarla dile getirdim.

Maksadımızı anlatmak için 26.03.2014 tarihli “Ulu çınara kurt nasıl düştü?” Makalemizde şu tespitlere yer vermiştik:

“Genç-yaşlı hemen her kuşağın düşünce sitemine sirayet eden bu hastalık sayesinde; insanlar günübirlik düşünmekte, çok büyük ideal ya da gelecek peşinde koşmak yerine, bulunduğu anı değerlendirmenin peşinde koşmaktadırlar. Maalesef anı ya da günü kurtarayım derken; yarınını kaybettiğinden habersiz!

Bu düşünce asırlardır tarih sahnesinde “ebet-müddet” düşüncesini dava haline dönüştüren Türk Milletinin can damarını da kesmiştir. Atamız Oğuz Kağan’a; “gök kubbe çadırım, güneş bayrağımdır” sözünü söyleten, günü değil yarını düşünen, yarını kuşatan, düşüncedir, inançtır. Bu düşünce sayesinde Türk Milleti asırlarca dünyaya adalet ve medeniyet dağıtmış ve bekasını sürdürmüştür. Türkler, asırlarca ulu bir çınar gibi gölgesinde insanlığı barındırmıştır.

Ulu çınara kurt düşeli, düşünce sistemimize haçlı batınının hâkimiyeti girdi gireli, Türk Milletinin çoğu fertleri geleceğini ilgilendiren önemli meselelerle ilgilenmemektedir. Varsa yoksa “günü kurtarmak.” Bu düşünce öyle bir hale dönüştü ki; toplumsal yaşam biçimine dönüştü.

Bu fikir, Türk Milleti üzerinde hesabı olan güçler tarafından; milletimizin gönül ve düşünce sitemine bilerek ve sistemli bir şekilde yerleştirilmiştir. Ulu çınar ancak böyle yıkılırdı. “İçine kurt düşürmekle!”(Yeni Mesaj/ 26.03.2014)

Bu seçimde de korkulan oldu. Kimse, vatanın bölünmez bütünlüğünü, iç borç, dış borç, yolsuzluk, rüşvet iddialarını, Suriye Krizini falan dinlemedi. Kendi kafasında oluşturduğu kendi istikrar düşüncesinin sürmesine karar verdi.

“Kendi istikrarının sürmesine karar verdi” demekle şunu demek istedik; biraz daha açalım:

Kredi borcu olan iş adamı, AKP yara alırsa piyasa alt üst olur, benim de istikrarım bozulur zannetti; öyleyse istikrarım sürsün dedi.

Süt parası, bakıma muhtaçlık maaşı, öğrenci kredisi alanlar, yeşil kart sahibi olanlar, AKP belediyelerinden nemalananlar, çeşitli devlet ve belediye güvencelerinden istifade edenler, AKP kaybederse ben de bu kazanımlarımı kaybederim zannetti; öyleyse istikrarım sürsün dedi.

Yıllarca mağdur olan, okullara ve kamuya başörtüsüyle girmekte işkence çeken kız evlatlarımız, AKP kaybederse başörtümü kaybederim zannetti; öyleyse istikrarım sürsün dedi.

Örnekleri çoğaltmak mümkün ama ne demek istediğimi anlatabildim umarım. Milletimiz günü kurtarmak ya da olaylara kısır bir gözle bakmak mantığı sayesinde, asıl fotoğrafı göremedi ve kararını öylece verdi; kanaatini taşıyorum. Bu satırları yazarken asla kimseyi suçlamıyorum. Herkes kendi tercihinde hürdür. Ben bir mantıktan bahsediyorum.

Milletimizin büyük bir bölümü, devletin ve milletin değil, kendi kafasında kurguladığı küçük dünyasının istikrarı sürsün diye AKP’yi destekledi. Görünen o ki kar erimeden karın altındaki pislik bir türlü görünmeyecek. Rabbim tez zamanda bir güneş versin de kar erisin ve karın altındaki pis gerçekler bir an önce meydana çıksın.

Uğur Kepekçi / 4 Nisan 2014

 

Bu yazı 321 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar