İftar programlarından notlar
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

İftar programlarından notlar

14 Temmuz 2014 - 04:45

Bağımsız Türkiye Partisi’nin geleneksel olarak tertiplediği iftar yemeklerine ilginin doruk noktada gerçekleştiğini dile getirmiştik. İftar programında yapılan konuşmalara da başka bir yazımızda değineceğimiz sözünü vermiştik.

Benim katıldığım, BTP Gaziantep İl Başkanlığı’nın tertiplediği iftarda, konuşmacılar ülke gündemini değerlendirirken yine Prof. Dr. Haydar Baş’ın sosyal ve siyasal çözüm önerilerinden kesitler sundular.
Konuşmacılar yaptıkları konuşmalarda iki gündem üzerinde durdular. Gündemin biri, Rusya ile imzalanan mutabakat; diğeri de yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bağımsız Türkiye Partisi’nin tavrı hakkındaki görüşler idi.

İki konu da üzerinde ciddiyetle durulması gereken konulardır. Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet-Mili Devlet projelerini kısmen de olsa uygulayan her ülke kalkınırken, sorunlarını çözerken, bizdeki siyaset ve medya ikilisinin inanılmaz derecedeki sorumsuzluğu ve engellemesi yüzünden maalesef asrın modelinden mahrum kalıyoruz. Konuşmacılar bu konudaki aymaz tavır sergileyenlere sitemlerini dile getirdiler. Üzerinde durulan diğer konu, yaklaşmakta olan cumhurbaşkanlığı seçimidir.

Bağımsız Türkiye Partisi, bildiğiniz gibi cumhurbaşkanlığı seçiminde büyük uzlaşmada CHP, MHP, DSP, DP ile birlikte yer almış Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararı almıştı. Konuşmacılar bu konuda da kamuoyunu aydınlatarak BTP’nin Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklenme gerekçelerini halkımıza anlatmaya çalıştılar.

Prof. Dr. Haydar Baş yaptığı konuşmada, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun milletimiz için bir şans olduğunu dile getirdi. Konuşmalarının bir bölümünde de; “Birilerinin demokratik krallık hayallerinin önüne geçmek için, kuvvetler ayrılığından yana olmak için, üniter devlet yapısının devamı için, toplumda sevgi ve barışın oluşması, nefret ve ayrılığın önüne geçilmesi için mutlaka Sayın Ekmeleddin Bey’in desteklenmesi ve Cumhurbaşkanı seçilmesinin gerektiği” ifadelerine yer verdiler.

Gerek Elazığ’daki iftar yemeğinde, gerek Gaziantep ve gerekse de Adana’daki iftar yemeklerinde bu iki gündem üzerinde duruldu. Birçok problemin çözümünde ve kamuoyunun aydınlatılmasında BTP kadrolarının yoğun çabaları etkili olduğu gibi cumhurbaşkanı adayı Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi ve kamuoyunda ciddi manada taraf bulmasında da BTP’nin iftar yemeklerinin ve diğer çalışmaların önemli bir yankı bulacağına inancım tamdır. Bu yeni sürecin milletimiz hakkında hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Uğur Kepekçi / 14 Temmuz 2014

Bu yazı 433 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar