NEDEN SATIYORSUNUZ O ZAMAN !
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

NEDEN SATIYORSUNUZ O ZAMAN !

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Ekonomik verilerin iyiye gittiği, ekonomik krizin teğet geçtiği ve hatta merkez bankası rezervlerinin çok iyi noktada olduğu hikayesi okunurken, birden otoyolların ve köprülerin satışa çıkarılacağı haberi duyuldu.

 

Şimdi adama sormazlar mı “madem ekonomi iyiydi, bu otoyolların ve köprülerin satışı nereden çıktı” diye..?

Hem de en kârlı hale geldiği bir anda…

 

Bildiğiniz gibi paralı otoyollardan ve köprülerden bankaya önceden para yatırılarak alınan kart yada cihazlarla geçiliyor. Yani otoyollar ve köprüler aynen Darphane gibi çalışıyor.

 

Bu demek oluyor ki peşin paranın geçerli olduğu bir kâr kapısı dahi satılmaya kalkışılıyorsa, bir şeylerin iyiye gitmediği açıktır. Kim kâr ettiği bir şeyden vazgeçer ki?

Evde çoluk çocuğun yiyecek ekmeği kalmayınca açlıktan kurtulmak için nasıl ki yatak yorgan satılır, otoyolların ve köprülerin satışını istemek de aynen budur.

 

İşte ülkenin gerçek ekonomik durumu budur. Saklamaya gerek yok, hem “mızrak çuvalda gizlenmez” ve “yalancının mumu yatsıya kadar yanar”

Eninde sonunda bu tiyatrolar, yalanlar biter.

Biter bitmesine de o zamana kadar satılacak bir şeylerde kalmaz korkarım.

 

İşte vatan müdafaası için, Ata yadigarı, aziz şehitlerin kanı ile canı ile alınan toprakları korumak için mücadele; bu peşkeşlerin satışların önüne geçmek olmalıdır...

Yoksa birkaç kadının başını örtmek istemesini engellemek için  seferber olmak hiçbir mana ifade etmez.

 

Dindarların dindarca, dinsizlerin dinsizce, her isteyenin keyfince yaşaması için bile bir vatan toprağına ihtiyaç vardır. Bırakın saçma sapan işlerle uğraşmayı da topyekün vatan müdafaası için kafa yorun, akıl kurun…

 

Türk siyaseti bu gibi saçmalıklarla uğraşırken satışı tamamlanmış madenler, limanlar, işletmeler, kurumlar üzerinden ne rantlar sağlanmakta bilseniz akıllarınız durur. Üşüşmüşler topraklarımıza akbabalar misali…

 

UĞUR KEPEKÇİ

www.ugurkepekci.com

 

Bu yazı 344 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar