PARA DECCALLARI
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

PARA DECCALLARI

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Makalemize başlık olarak aldığımız “para deccalları” ifadesi Yeni Mesaj Gazetesi yazarlarından ilahiyatçı, araştırmacı, çok muhterem Mehmet Emin Koç beyefendiye aittir.

 

Sayın Koç, “para deccallleri” ifadesini Adana da düzenlenen Ekoanaliz programında dile getirdiler. Adana da düzenlenen Ekoanaliz programına yapılan davete icabet ettik. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve kurmaylarını zevkle takip ettik. Her bir konuşmacı kendince gördüğü sorunları, bu sorunlara “Milli Ekonomi Modeli” ve “Sosyal Devlet Milli Devlet” projelerinden çözümleri dile getirdiler.

 

Basının ve hükümetin suni gündemlerle vatandaşı oyalamaya çalışmasının aksine, BTP kurmaylarının Türkiye’nin ve dünyanın gerçek gündemini değerlendirmeleri, anlayana gerçekten bir fikir ve gönül ziyafeti niteliği taşımaktadır.

 

Gelelim “para deccalleri” meselesine:

 

Sayın Koç’un ifadeleriyle dünyayı kasıp kavuran sömürgeci ve işgalci güçlerin en büyük dayanağı para gücüdür. Bu para gücünü de maalesef karşılığı olmayan yalan paralar basarak elde ettiklerinden kimsenin şüphesi yoktur. Dünyaya bastığı karşılıksız paraları çeşitli yollardan dağıtan ABD, oluşturduğu bu sahte güçle devletleri, milletleri, kendine kul ve köle etmekte, sömürge haline dönüştürdüğü devletleri kendi emellerine alet etmektedir. Karşılıksız paralarla, başka devletlerin kaynaklarını, emeklerini, kurumlarını, topraklarını, bankalarını ele geçirip parayı tekelleştirmekle “para deccalliğini” oluşturmaktadırlar.

 

Deccalin en önemli vasfı sureti haktan görünmek ve insanları yalanlarla kandırmaktır. Küresel güçlerin elinde bulunan karşılıksız para gücü de bir yalan ürünü olduğundan yalan para gücü elde edenlere “para deccalleri” terimi çok da güzel yakışmaktadır.

 

Sayın Mehmet Emin Koç tespitlerinde Dünyada oluşan bu “para deccalliğinin” önüne geçmenin yegane yolunun “Milli Ekonomi Modeli” olduğunu, devletlerin kendi milli paralarını basma hakkı olan senyoraj hakkını kullanarak bunun önüne geçilebileceğini dile getirdiler.

 

“Milli Ekonomi Modeli” ve “Sosyal Devlet Milli Devlet” tezlerinin hayata geçirilerek sadece “para deccallerinin” değil, cümle deccal zihniyetlerinin oyunlarının bozulması için Bağımsız Türkiye Partisini iktidar etmekten başka çare yoktur.

 

UĞUR KEPEKÇİ

www.ugurkepekci.com

 

 

Bu yazı 317 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar