Prof. Dr. Haydar Baş’ı dinlerseniz yanılmazsınız
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Prof. Dr. Haydar Baş’ı dinlerseniz yanılmazsınız

22 Kasım 2016 - 23:44

Önemli bir televizyon programında, önemli bir program yapımcısı, konuklarıyla önemli konuları tartıştılar. Konuklar kendi sahalarında uzman kişilerdi. O programda benim en fazla dikkatimi çeken konu: Ortadoğu coğrafyasının neden insansız bir konuma getirilmeye çalışıldığı; insansız ve harabe kalan bu bölgede bundan sonra ne olacağı, bölgeye kimin yerleşeceği konusunu bilmediklerinin itiraflarıydı.

Programı izlerken derin bir ah çektim. Bu tip programlara Prof. Dr. Haydar Baş, ya da kadrosundan birileri neden davet edilmezler diye. Hâlbuki Ortadoğu’daki savaş daha bu seviyeye gelmeden, en azından Suriye deki korkunç manzara meydana gelmeden önce Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuda da tespitini ortaya koymuştu.  20 Ocak 2007 de “ABD kendine vatan arıyor” demişti.

Yeni Mesaj Gazetesinden aktarıyorum: Son günlerde küresel ısınma ve ABD'deki "gulf stream" akıntısını gündemine alan BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, önümüzdeki yıllarda ABD'nin yaşanılamaz bir coğrafya haline geleceğini belirterek, "ABD Mezopotamya topraklarında kendisine vatan arıyor" dedi.

"Coğrafyamıza yönelik bütün bu BOP işgali ve tezgâhların arka planında ne var" sorusunu cevaplayan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunlar söyledi: Hepimizin bildiği üzere, Amerika kıtasından başlayan ve İngiltere'nin kenarından geçerek tâ kuzey buz denizine kadar giden (gulf stream) diye bir sıcak su akıntısı var. Bu sıcak su akıntısı, gerek Amerika'nın, gerekse okyanusların, İngiltere'nin, Avrupa'nın hayat kaynağı.  Eğer bu sıcak su akıntısı olmazsa veya soğursa, Amerika'da ve Avrupa'da da hayat olmayacak, helehele İngiltere'de hiçbir şey olmayacak. ABD, bu Çevre raporunu Pentagon düzeyinde, ordu düzeyinde ele aldı ve Başkan Bush'a takdim etti. Önümüzdeki 20 sene içerisinde ABD'nin, Avrupa'nın, İngiltere'nin karşılaşacağı manzaraları önlerine koydular.

Rapordaki tablo şu: Muazzam bir iklim değişikliği yaşanacak, bazı bölgelerde sular kabaracak, çok ciddi bir kıtlık olacak, “ Hollanda, Belçika ve Danimarka'nın tamamı, hatta Almanya'nın büyük kesimi sular altında kalacak. İngiltere buzullarla kaplanacak. Amerika donacak; hayat kalmayacak”

İlim adamları tarafından tespit edilen ve Pentagon tarafından stratejisi oluşturulan asıl korku işte bu."

BOP'un arka planında bu rapor yatıyor

Amerika'nın, tüm bu ilmi gerçekleri ve çevre raporlarını önüne koyarak kendine vatan aradığını belirten Prof. Dr. Haydar Baş şöyle devam etti:  "Önce uzayda aradı, orayı araştırdı, bedava olsun dedi. Ancak uzayda şehir kuramadılar; orada insanoğlu için hayat yok”

Dediler ki nereye gidebiliriz?

Batıya gitseler, olmaz. Rapora göre Batı da belasını bulacak. Afrika'ya gitseler, orada iklim sıcak. Uzak doğudan Anadolu'ya uzanan eksende "verimli hilal" bölgesi dediğimiz bölge, yukarıda Afganistan ve işte Irak bölgesi bunların gündemine geldi. Kısaca Amerika, BOP manevraları ile kendine vatan arıyor." ( Yeni Mesaj Gazetesi / 20 Ocak 2007 /http://www.yenimesaj.com.tr/politika/abd-kendine-vatan-ariyor-h7001049.html)

Bu bilgiler ışığında deriz ki; Programa katılan sayın katılımcılar dâhil olmak üzere bütün araştırmacılara, yazarlara, program yapımcılarına,  ilim ve fikir adamlarına bir çağrıda bulunuyorum: Kendinizi fazla yormaktan, yanlışa düşmekten kurtulmak, doğru bilgiye ulaşmak, olayları doğru okumak istiyorsanız; Prof. Dr. Haydar Baş’a sorun, Onu okuyun, Onu dinleyin.

Uğur Kepekçi / 22 Kasım 2016

Bu yazı 3469 defa okunmuştur .

Son Yazılar