Saminin Şeb-i Arusu
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Saminin Şeb-i Arusu

12 Ağustos 2014 - 16:00

Değerli can dostumuz, dava arkadaşımız, Bağımsız Türkiye Partisi MYK üyesi, Elazığ İl Başkanı, mali müşavir Sami Demiray geçirdiği kalp krizi vesilesiyle rahmet-i Rahmana kavuştu. Onun için öldü, vefat etti, dünyasını değişti gibi ifadelerden çok, Şeb-i Arus ifadesini kullanmak daha doğru olur. 

Hz. Mevlana; “ölüm günüm düğün günümdür, çünkü ben o gün çok sevdiğim Rabbime kavuşacağım” diyerek rahmet-i Rahmana kavuşma gününü, Şeb-i Arus diye nitelendirmiş ve yıllardır Onun ölüm günü, düğün günü (Şeb-i Arus) olarak anılmıştır.

Değerli kardeşimiz Sami’nin de ölüm günü, düğün günü hükmünde olmuştur. Sami kardeşimizin bütün dostları biliyordu ki; O, hayatının her anını Allah’a, Resullulah’a, Ehl-i Beyt’e adamış; vatanına, milletine hizmeti ilke edinmiş gerçek bir dava adamıydı. Buna sadece ben ve diğer dostları değil inandığı davanın lideri de şahitlik etmiştir.

Cenazede Sami Kardeşimizin gözyaşlarına boğulan çocuklarını Muhterem Hocamız Prof. Dr. Haydar Baş’ın şu ifadelerle teselli etmeye çalıştığına şahit oldum: “Sami iyi bir insandı. Hayatını Allah yoluna hizmetle geçirdi. Dolu dolu bir hayat yaşadı ve Hakka ulaştı. Gözünüz aydın.” Her can sahibi bundan başka ne isteyebilir ki? Dostları ve dava lideri onun hakkında; iyiliğine, muminliğine, zakirliğine, şakirliğine şahitlik ediyorlar.

Rabbim, cümlemize böyle hayırlı sonlar nasip eylesin. Hayat fanidir. Önemli olan her can sahibinin, kendine ayrılan zaman diliminde (ömründe) hakkın rızasına uygun amel işlemesi ve dostlarının hayırlı şahadetidir. Rahmetli Sami de bu şerefe nail olmuş bir kardeşimizdir.

Hayır, ya da şer, her işin bir alameti vardır. Sami’nin ölümü, cemaatin hali, cenaze namazı, defin işlemleri, her biri onun hayırlı gidişinin alametini ikrar ediyordu. Türkiye’nin her yerinden akın akın cenazeye gelen dostlarının ortak hali, gözyaşları ve ifadeleri; oluşan sevgi yumağının ve rahmet sağanağının habercisiydi.

Biz de Sami kardeşimizin Şeb-i Arus gününde bulunmanın, oluşan sevgi ve rahmet sağanağından istifade etmenin bahtiyarlığını hissediyoruz. Şeb-i Arus’un kutlu olsun Sami Kardeşim. Rabbim dünyada birlikte olduğumuz gibi ahirette de Ehl-i Beyt’in sancağı altında birlikte olmayı nasip eylesin. Âmin.

Uğur Kepekçi / 10 Ağustos 2014

Bu yazı 1056 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar