Sessiz Çoğunluk
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Sessiz Çoğunluk

05 Ağustos 2014 - 09:36

10 Ağustos Pazar günü Türk Milleti cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidecek. Yapılacak seçimin hayırlara vesile olmasını diler; vatanımıza, milletimize huzur ve barış getirmesini temenni ederim. Kabul etsek de etmesek de demokratik sistemin gereği olan seçimlerde ( önemli bir yanlışlık olmazsa) sonuçlar sandıktan çıkacak.

Demokrasinin tahakkuk etmesi için milletimizin özgür iradeyle sandık başına gitmesi ve oyunu kullanması gerekmektedir. Seçimler yaklaşırken aziz milletimizle bazı konuları hasbihâl etmekte fayda görmekteyim.

Değerli okurlarım, bu seçimde maalesef diğer seçimler gibi Sayın Başbakan Erdoğan’ın yönlendirmesiyle maksadının dışına çıkartılmaya çalışılıyor. Milletimize yapılan propagandada sanki Cumhurbaşkanı değil de belediye başkanı, yahut başbakan seçiliyormuş gibi bir imaj verilmeye çalışılıyor.

Cumhurbaşkanının görevleri arasında bulunmayan, icranın görevi olan görevleri, sanki cumhurbaşkanı yapacakmış gibi söylemlere yer veriliyor.  Sayın Erdoğan cumhurbaşkanı olduğu takdirde, yol yapmaktan köprü yapmaktan falan bahsediyor. Hâlbuki bu ve benzeri görevler cumhurbaşkanının görevleri arasında yer almıyor.

Sayın Erdoğan’ın devlet destekli propagandasıyla zaten şartların eşit olmadığı bir ortamda, gerek medyayı kullanmakta, gerek diğer imkânlardan istifade etmekte, psikolojik bir mahalle baskısı altında seçimlere girildiğini görmekteyiz.

Yine diğer seçimlerde olduğu gibi Sayın Erdoğan, gerginlik ve ötekileştirme politikası güderek aslında milletimizin tamamını kucaklayamayacak bir görüntüde olduğunu sergilemektedir.

Buna karşılık özellikle de muhalefet partilerinin büyük bir kesiminin ve sessiz çoğunluğun adayı haline gelen Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, ülkemizi baştan sona karış karış gezerek, gayet seviyeli, ucuz siyasetten uzak, milletimizin tamamını kucaklayacak bir anlayışla, cumhurun başı olmaya namzet olarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Bu seçimlerde Sayın Erdoğan’ın diğer seçimlerdeki gibi çok da rahat olmadığı görülmektedir. Çünkü hiç kimsenin beklemediği bir şekilde milletimiz; sağıyla, soluyla bir çatı aday üzerinde uzlaşma sağlamış, çatı adayı Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na desteğini gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde baraj sistemi olmadığı için “kazanamaz” ya da “oyumuz boşa gider” gibi kaygılar olmadığı için Sayın Ekmeleddin Beyin şansı yüksek görülmektedir. Kanaatim odur ki sessiz çoğunluk, sessiz ve derinden çalışarak seçime hazırlanmakta, sandık önüne konunca da demokrasinin gereğini yerine getirecektir.

Bu yazı 567 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar