Var bi hayalimiz!
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Var bi hayalimiz!

23 Ekim 2020 - 04:16

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 5. Olağan Büyük Kongresi geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da görkemli ve coşkulu bir şekilde yapıldı. Av. Hüseyin Baş tekrar Genel Başkanlığa seçildi.

Pandemi dolayısıyla sadece delegelerin ve teşkilat başkanlarının katılımına müsaade edilen kongreye “var bi hayalimiz” sloganı damgasını vurdu.

Gerçekten insanların hayal etmesini dahi unuttuğu, bırakın hayali, gerçek hayatı dahi yaşama zevkinin kalmadığı şu zamanda gerçekten güzel sözlere, güzel hayallere ne kadar da muhtaçmışız ki bu sözü sevdik…

Umuyorum ki bu söz Türk milletinin günlünde bir umut ışığı yakacaktır.

“Hayali olmayanın geleceği de olmaz” derler büyüklerimiz.

Hayali olan bir genç delikanlı Hüseyin Baş!

Hem babasının oğlu hem donanımlı hem bilgili hem karizmatik hem merhametli, hem “nefisini bilen rabbini bilir” sırrına ermiş bir yiğit, Hüseyin Baş!

Artık bizim de “var bi hayalimiz”

Ezilen hor görülen taciz edilen katledilen kadınların da hak etikleri huzur ve mutluluk için diyecek “var bi hayalimiz”

Sınavdan sınava koşuşturan, kazandığı okulu zor zekât bitiren, sonra da iş bekleyen, atanamayan tahsilli gençlerin iş adına gelecek adına elde ettikleri tahsilin karşılığını bulmak adına diyecek “var bi hayalimiz”

Evine ekmek götürmekten aciz, evde karnı aç, çoluk çocuğuna karşı başı yerde evine gitmekten utanan, işsiz vatandaşımızın iş adına, aş adına, evine ekmek götürmek adına, diyecek “var bi hayalimiz”

Faiz, vergi, borç sarmalı arasında sıkışmış, küçük esnafın, büyük sanayicinin faiz ve borç belasından kurtulmak adına diyecek “var bi hayalimiz”

Taşrada yaşayan, eğitimini tamamlamak büyük hayalleri olduğu halde hayallerini kaybeden metropol şehirde yaşayan dünya nimetlerinin her türlüsünden yararlanan gençler gibi bir eğitim ve gelecek için diyecek “var bi hayalimiz”

Dünyanın her yerinde yoksulluktan güçsüzlükten sahipsizlikten bağrı yanan ezilen öldürülen mazlumun huzur adına mutluluk adına fakirlikten kurtulmak adına diyecek “var bi hayalimiz”

Doların tercümesini kâğıdı boyayıp para diye basıp milletin önüne koyan, küresel güçlerin oyuncağı olan, müttefik diye yılanlara sarılmış iradenin elinde; onurunu bağımsızlığını kaybetmiş milletimiz diyecek “var bi hayalimiz”

Madenlerimizin yeraltı ve yerüstü bütün kaynaklarımızın varken hazine üzerinde oturan dilenciliğe son vermek adına diyeceğiz “var bi hayalimiz”

Eskimiş kokuşmuş çözümsüzlük batağında batmış rant ve torpil üzerine kurulmuş siyasi anlayıştan bıkan vatandaşımız diyecek “var bi hayalimiz”

O kadar çok hayalimiz vardı ki hayal etmeyi unuttuğumuz umutlarımızı yitirdiğimiz bu dönemde bize hayal etmeyi hatırlatan Hüseyin Baş’la birlikte hep beraber diyelim “var bi hayalimiz”

Ya Rabbi, hayalimizi gerçek eyle! Yardımını esirgeme! Bize de hayalleri gerçek kılmak adına hayırlı hizmetler nasip eyle!

Uğur Kepekçi

 

 

 

Bu yazı 561 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar