Yükselen değerle birlikte olun
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Yükselen değerle birlikte olun

07 Mayıs 2015 - 12:36

Seçimler yaklaştıkça, partiler seçim vaatlerini sıraladıkça, meydanlar ısındıkça, görülen bir gerçek var ki o da yükselen değer; Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ve muhterem lideri Prof. Dr. Haydar Baş’tır.

İktidarından muhalefetine bütün siyasi partiler, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modelini (MEM) didik didik etmiş kendilerince bir şeyler aşırmaya çalışmışlar. Onu da maalesef ağızlarına gözlerine bulaştırmışlar.
Modelde yazılı olan projeleri “madem Haydar Hoca yazmış o zaman bunlar mutlaka yapılır” mantığına bürünmüşler; nasıl verileceğini kavramadan, bol keseden atmaya başlamışlar. Evet, Prof. Dr. Haydar Baş verir ama siz veremezsiniz.

Diğer siyasilerin gözden kaçırdıkları ya da anlamakta güçlük çektikleri nokta sistemdir. Şunu bilmiyorlar ki mevcut sistemde vaat ettiklerini vermeleri mümkün değildir. Zaten yamalı bohçaya dönmüş, çökme noktasına gelmiş bütçeyle bu vaatleri yerine getirmelerinin, iş ve aş vermelerinin imkânı yoktur.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın vermeyi vadettikleri, bir seçim vaadinden ibaret değildir. Onun vermeyi taahhüt ettiği her şey Milli Ekonomi Modelinin gereğidir. MEM uygulanmadan, ekonomi sistemi değişmeden; ekonomik ve sosyal hiçbir problemin hallolmasının imkânı yoktur.

MEM de yıllardır basılamayan paralar basılacak; senyoraj hakkı kullanılacak. Hem de kendi madenlerimizin ve emeğimizin karşılığı olan para basılınca; paramız milli olma vasfını kazanacak. Hâlbuki diğer siyasi partilerin mevcut ekonomik sistemi değiştirmek diye bir derdi de yok, niyeti de.

Bağımsız Türkiye Partisi’nden( BTP) başka vaatlerini yerine getirebilecek kimse yoktur. Çünkü kaynak sorununu çözebilmiş değiller. Diğerlerine kaynak sorulunca verdikleri cevap: Tasarruf, vergi, ceza…

Milletin zaten bunlardan anası ağlamış. Açlıktan perişan olmuş. Bir lira daha kaldıracak gücü kalmamış. Zaten insan onuruna yakışmayan bir hayat sürmeye çalışan halkımıza daha fazla yüklenmeye kimsenin hakkı yoktur.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın vaatleri, MEM içerisinde değerlendirince; insanlar rahatlıkla “başkası veremez ama Prof. Dr. Haydar Baş verebilir. Hem de daha fazlasını verebilir” diyebilmektedir.

Aziz milletimizden talebimiz, sizi boş vaatlerle oyalayanları bırakın; size dünyada cenneti yaşatacak olan Prof. Dr. Haydar Baş’ı iktidar etmek için sandıkta oyunuzu gönül rahatlığıyla Bağımsız Türkiye Partisi’ne verin.

Uğur Kepekçi
7 Mayıs 2015

Bu yazı 1238 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar