AKP’NİN DİN DÜŞMANLIĞI
Yusuf Yakut

Yusuf Yakut

AKP’NİN DİN DÜŞMANLIĞI

11 Aralık 2014 - 09:29

Başı her sıkıştığında dine sarılan AKP’nin icraatlarından bazılarını bilgilerinize sunuyoruz.

 

1-)Yeni Türk ceza kanununa “eşcinsel olmak ahlaksızlık olmak anlamına gelmez” maddesi konarak, eşcinsellik tavsiye edilmiştir.(12.10.2005)

 

2-) Üsküdar Subaşı Camiinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Cüneyt Zapsu’nun eşi Beyza Zapsu’nun başını çektiği bir grup kadın camiye gelerek kadın erkek yan yana karışık namaza durdular.(25.06.2006)

 

3-)Fener Rum Patrikhanesi’ne uluslar arası sözleşmelere ve Lozan antlaşmasına aykırı olarak 6 tane yabancı papaz atandı.(29.11.2004)

 

4-)İstanbul Kasımpaşa’da 49 yıllık piyale paşa kuran kursu kaçak yapı olduğu bahanesiyle,2 bin kişinin göz yaşları arasında yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıkıldı(04.01.2007)

 

5-)Van’da ermeni akdamar kilisesi’nin restorasyonu için 2 trilyon 6 yüz milyar lira harcanarak ermeni kilisesinin açılışı yapıldı(04.04.2007)

 

6-)Papa benedic’in “ben Muhammed’i peygamber İslam’ı da din olarak kabul etmiyorum” beyanına karşılık Antakya, Şanlıurfa ve Antalya belekte Vatikanın papazları krallar gibi ağırlandı. (08.12.2004)

 

7-)5349 numaralı kanun 11.05.2005 tarihli resmi gazetede yayınlanan kanunla zina suç olmaktan çıkarıldı.

 

8-) Tarım ve köy işleri Bakanlığı “domuz, yaban domuzu, at ve tavşan Türk gıdasına uygundur” kararı verdi.(08.05.2007)

 

9-)Tayyip Erdoğan, İslam ülkeleri toplantısı için gittiği Arabistan’da “İslam ülkeleri ortak pazarına karşıyım” dedi.(19.01.2004)

 

10-) Tayyip Erdoğan hükümetinin çıkardığı 5237 sayılı 26.09.2004 tarihli kanun ile ‘devletin izinsiz kuran öğreten kişilere ve kurslara 6 aydan 3 yıla kadar hapis ve  kapatma cezası verilmektedir’

 

11-)Eski milli eğitim bakanı Hüseyin Çelik misyonerlik karşıtı olaylar için “bir insan incil de dağıtabilir,cincili de anlatabilir” demiştir.

 

12.)ilkokul 4. Sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi kitabında günah olmasına rağmen peygamber efendimizin resmi bastırılmıştır. Kitabın yazarı akp milletvekili Ömer yılmaz ve bir başka akp’li yazardır.

 

13-)yine ilkokul 4. Sınıf sosyal bilgiler kitabında dini bayramlar:kurban bayramı,ramazan bayramı ve paskalya yortusu olarak anlatılmaktadır.

 

14-)ilkokul 5.sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi dersi kitabında bakara suresinin 286. Ayeti”sen bizim Mevlamızsın……Bize yardım et” şekliyle basılmıştır.Ayeti kerimenin orta bölümündeki “kafirler topluluğuna karşı” sözleri Hıristiyanları küstürmemek için basılmamıştır.Yani Akp’liler Hıristiyan’a şirin görünmek için ayetleri eksik öğretmektedirler.Aynı mantıkla kitaba fatiha suresinin son ayeti de konulmamıştır. Ayet “bizi doğru yola,kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet”olarak kısaltılmıştır.O ayetten ise “gazaba uğrayanlarınkine ve sapmışların kine değil” kısmı çıkarılmıştır.Bu ayet Amerikan büyük elçisinin rahatsız olması üzerine Cuma hutbelerinden de çıkarılmıştır. Yerine ise “tövbe eden kimse günah işlememiş gibidir” hadis-i şerif’i konulmuştur.

 

15-)”vatan sevgisi imandandır” hadisi şerifine rağmen Erdoğan 30 bin şehidimizin katili apoya “sayın;” şehitlerimize ise “kelle “demiştir…

 

En son icraatlarından olan bin yüz elli odalı sarayın ilk şeref misafiri de yine bir Papa, Papa Franciscus Devlet töreni ile karşılandı ve şunları dedi: “Türkiye, sadece yolların kesişme noktası değil aynı zamanda tüm kültür, etnisite ve dinlere mensup kadın ve erkekler için diyalog ve birlikte yaşadıkları bir nokta olur” dedi.

 

Yani dinler arası diyaloğa devam edin talimatını verdi. Müslüman AKP de hay hay dedi. Allah ayıktırsın, ayıkmak isteyenleri.

 

YUSUF YAKUT

Bu yazı 1700 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar