Bayramlar Anlamını Yitirmemeli
Yusuf Yakut

Yusuf Yakut

Bayramlar Anlamını Yitirmemeli

31 Temmuz 2014 - 10:13

Bayramlar dostluğun kardeşliğin birlik ve beraberliğimizin pekişmesini sağlayan özel günlerdir. Bu günlerde kin, nefret ve düşmanlıklardan uzak dostlukların gelişmesi için küçüklerimizi sevindirip büyüklerimizi ziyaret edip hayır dualarını alma günleridir. Zira Peygamberimiz (s.a.v) “Akraba ziyaretleri ömrü uzatır, rızkı çogaltır” demiştir.

Hepimizin yakından izlediği üç yıldan beri Suriye’de devam eden kardeş savaşı, Irak’la beraber çoğalmış, Filistin`de soykırıma dönüşmüştür. İsrail’in kural tanımaz aymazlığı bayramda dahi müslüman kardeşlerimizin evine bomba yağdırmıştır . Mahsun kadınlar, çocuklar perişan bir şekilde can vermişler ya da sakat kalmışlardır. Hiçbir müslüman ülkesi gereken hassasiyeti göstermediği gibi birçok ülke Filistinli müslüman kardeşlerimizi suçlamışlardır. Venezuela Devlet Başkanının onurlu çıkışı, müslüman ülkelere yaptığı çağrıda filistinlileri neden yanlız bırakırsınız, siz nasıl müslümansınız diyerek İsrail büyükelçisini istenmeyen ilan ederek, müslüman ve arap ülkelere ders vermiştir.

Kuruluş amacı insanlarin can mal ve namus emniyeti sağlamak olan BM de her zaman olduğu gibi suçlu olarak müslüman filistinli kardeşlerimizi göstermiştir. Yüzlerce yıl İslamiyete baş olmuş ülkemiz ne yazık ki Filistin konusunda gereken hassasiyeti göstermemiştir. Necmettin Erbakan ile başlayıp, sayın Erdoğan ile devam eden Türkiye İsrail arasındaki gerek askeri gerek ticari antlaşmalar hala devam etmektedir. Bunların içerisinde basına yansımış olan jet akaryakıtı Türkiye’den gitmektedir. Bu jet yakıtları İsrail uçaklarının Filistinlilerin başına bomba olarak yağmıştır.

BTP Sayın Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gerek yazılı gerek görsel medyada bu konuyla ilgili şunlari ifade etmiştir: “Sayın hükümet yetkilileri Filistinlilere gerçek anlamda destek olacaklar ise hemen İsrail ile yapilan antlaşmaları iptal etsinler.” Sayın Başbakan ise antlaşmaları iptal etmek yerine İsrail’e oğlunun gemicikleriyle yapmış oldugu ticaretle destek vermiştir. Eğer bu söylediklerimiz yanlış ise gemicikleri durdurup yapılan anlaşmaları fesh etmelidir.

Ülkemizin de Suriye, Irak ve Filistin gibi olmamasi için BOP (büyük orta doğu projesi)’nin durdurulması için önümüzde ki fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazımdır. Cumhuriyet tarihinde ilk defa geniş kapsamlı bir mutabakat ile cumhurbaşkanı adayı olan sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi geleceğimiz için zaruridir. Hepimizin uyanık ve aydınlık olması dileğiyle... YUSUF YAKUT

Bu yazı 863 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar