PayPal Hizmetlerine Son Verdi
Reklam

PayPal Hizmetlerine Son Verdi

6 Haziran Pazartesi gününden itibaren Türkiye'deki müşteriler PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak.

31 Mayıs 2016 - 11:26

PayPal Hizmetlerine Son Verdi

6 Haziran Pazartesi’nden itibaren Türkiye’deki müşteriler PayPal ödeme sistemini kullanamayacaklar.
PayPal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddi nedeniyle bu kararı aldığını duyurdu. 

Alınan karar uyarınca 6 Haziran Pazartesi gününden itibaren Türkiye'deki müşteriler PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak.
PayPal müşterileri , varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilecek.

PayPal Nedir?


Online bir ödeme sistemidir. Gerek kredi kartı gerek banka kartı ya da direkt sisteme havale yapılarak, internet üzerinden alışveriş yapılmasına ya da istenilen kişiye para gönderilmesine imkan verir.


Paypal tüm üyelerine aşağıdaki e-postayı gönderdi.


“Sayın .………………………………
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Bakiyenizi çekmek için:
1. Hesabınıza giriş yapın.
2. Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi'nden “Para Çekin”i tıklayın.
3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.
Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 - 7 gün arası sürebilmektedir.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir. “

eBay Inc.'in yan kuruluş olan PayPal; ABD'nin yanı sıra, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, Avusturya ve İsviçre ülkelerde faaliyet gösteriyor.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, ilerde yeniden Türkiye piyasasında hizmet verebilmek için gerekli girişim ve de çalışmalara devam edecekler.

Bu haber 6382 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti