KİTSO Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor
Reklam

KİTSO Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı M. Erdal Öndeş, Girişimcilik Eğitimlerine yeni açtıkları iki sınıf ile birlikte devam ettiklerini açıkladı.

07 Ekim 2017 - 11:43 - Güncelleme: 07 Ekim 2017 - 13:29

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası daha önce 25’er kişilik 5 sınıf halinde toplam 125 kişilik düzenlendiği Girişimcilik Eğitimlerine, 25’er kişilik 2 sınıf halinde toplam 50 kişilik yeni bir kurs düzenleyerek devam ediyor. Kurs başvurularının, 05-12 Ekim 2017 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu Kilis İl Müdürlüğüne yapılması istenirken, mülakatlar 13 Ekim 2017 tarihinde Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında yapılacak.

Kurslar ile ilgili bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, “ Girişimcilik Eğitim kursları ile KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin Kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla daha önce de kurslar düzenledik. Daha önce düzenlenen kursları kaçıran, girişimcilere bir fırsat daha sunuyoruz. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere Katılım Belgesi verilecek olup, bu belgeyi alarak kendi işini kuracak girişimcilere KOSGEB tarafından 50.000 TL’ye kadar hibe 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi verilecektir. Kursiyerlerimizin belge alabilmeleri için kursa devamlılık göstermeleri önem arz etmektedir. Kurslarımızın şehrimize ve girişimcilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elbeyli’de Çocuklara Önemli Eğitim
Elbeyli’de Çocuklara Önemli Eğitim
Akkurt, Okul Müdürleri ile Toplandı
Akkurt, Okul Müdürleri ile Toplandı