Alagöz, Okul Müdürleri ile Buluştu
Reklam

Alagöz, Okul Müdürleri ile Buluştu

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında, Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Orhan Gazi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

12 Ekim 2017 - 16:14 - Güncelleme: 13 Ekim 2017 - 13:09

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrenci başarısını artmak için alınacak önlemler, okul denetim ve rehberlik çalışmaları, Değerler Eğitimi, Destek Eğitim Odaları gibi konular görüşülürken, Kilis Nedim ÖKMEN Anadolu Lisesinde kurulacak olan “Eğitim Tarihi Müzesi” için tarihi nitelik taşıyan araç gereçlerin temini kararı alındı.

Öğrencilere baskı yapılmayacak ve para talep edilmeyecek

Okul müdürlerinin bir araya geldiği toplantıda, öğretmen ve öğrencilere ücretsiz dağıtımı yapılan ders kitaplarının dışında diğer yardımcı materyallerin, okullarda reklam ve tanıtımının yapılmaması kararı alınırken, kullanımı konusunda da öğrencilere baskı yapılmaması tavsiye edildi. Ayrıca her ne ad altında olursa olsun öğrencilerden para talep edilmemesi de toplantı da karara bağlandı.

Bütün Suriyeli öğrenciler kayıt edilmeli

Suriyeli öğrencilerin “Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu” kapsamında okul çağında bulunan hiçbir öğrencinin açıkta bırakılmadan e-okul sistemine kaydedilmesi de toplantıda görüşülen konular arasında yer aldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1571 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti