Zor Günlerde Güzel Bir Haber!

Zor Günlerde Güzel Bir Haber!

Kilis Devlet Hastanesinde ilk açık kalp ameliyatı gerçekleştirilirken, Kilis Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Muhsin Güvelioğlu, “Türkiye’nin Afrin bölgesinde “Zeytin Dalı Harekatı”nı başlattığı ve Kilis halkının zor günlerden geçtiği bir dönemde halkımıza sevindirici güzel haberlerimiz var” dedi.

31 Ocak 2018 - 17:04 - Güncelleme: 31 Ocak 2018 - 17:16

Ali Muhsin Güvelioğlu konu ile ilgili şunları söyledi: “Kilis Devlet Hastanesi’nde ilk açık kalp ameliyatını gerçekleştirdik. Bu sevindirici haber ile Kilis’teki vatandaşlarımız bu tür kompleks ameliyatlar için başka illere gitmek zorunda kalmayacaklardır.

Kalp krizi geçirmesi üzerine hastanemize başvuran ve koroner anjiyografi yapılan hastamızın kalbinde iki ana atar damar tıkanıklığı tespit edildi. Ameliyat Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi gözetiminde hastanemiz doktorlarından Op. Dr. Vecih KEKLİK, Op.Dr. Haluk ÖZGÖZ, Op. Dr. Eşref KARASU ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Başarılı geçen ameliyat sonrasında hastamızın takip ve tedavisi kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir.

Ameliyatın gerçekleşmesinde koordinasyonu sağlayan Kilis ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve ameliyathanenin hazırlanmasında emeği geçen Uzm. Dr. Serdar SARIFAKI ve Uzm. Dr. Erşan ÖZTİN’e teşekkür ediyoruz. Kilis’te açık kalp ameliyatının yapılıyor olması devletimizin, sağlık bakanlığımızın ve büyüklerimizin Kilis’e verdiği önemi ve desteği yansıtmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kilis Devlet hastanesi olarak Kilis halkımızın hak ettiği hizmetleri sunmaya, bu hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı