Kökçüoğlu TRT Çukurova Radyoda Konuştu

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, TRT Çukurova Radyosunda Antepfıstığının konuşulduğu Akdenizden Toroslara isimli programında canlı yayın konuğu oldu.


Kökçüoğlu TRT Çukurova Radyoda Konuştu

Türkiye’nin Antepfıstığı üretiminde dünyada 2.  Kilis’in ise Türkiye üretiminde 6. sırada olduğunu söyleyen Kökçüoğlu; Antepfıstığı yetiştiriciliğinde önemli gördüğü çeşit seçimi, bahçe tesisi, aşılama, bakım - besleme, hastalık ve zararlılar, özellikle bölgemizde bu yıl yoğun olarak görülen ve Antepfıstığı üretimini olumsuz yönde etkileyen ‘PhytoplasmaSolani ’ hastalığından söz etti.

Yurt genelinde görülen kuraklık zararını ele alan Kökçüoğlu, çiftçilerin zararının telafi edilmesine yönelik yapılan çalışmalar ile Bakanlığımız alan bazlı destekleri ve basınçlı sulama sistemleri hibe desteğine değindi.

Programa katılma imkanı veren ve daha geniş kitlelere ulaşarak çiftçilerimizi bilgilendirmemize vesile olan TRT Çukurova Radyosuna teşekkür eden İl Müdürü Kökçüoğlu çiftçilerimize bol ve bereketli bir sezon dileğinde bulundu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)