Sürekli Kan Kaybeden Anadolu Basını Desteklenmeli

Sürekli Kan Kaybeden Anadolu Basını Desteklenmeli

Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Kurucu Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kilis İl Temsilcisi Nezir Çağlar, Konya Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

08 Eylül 2021 - 15:35

Anadolu medyasının illerde yaşayan vatandaşlar ve hükümet yetkilileri tarafından daha çok desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Çağlar, “2011 yılından önce birçok vatandaşımız Kilis’in nerede olduğunu bilmezken Suriye’de olayların başlaması ile birlikte Kilis kötü haberler ile çok sayıda kişi tarafından bilinmeye başladı. Kilis 2016 yılında DEAŞ tarafından atılan füzeler ile anıldı. Yine 2018 yılında atılan roketlerle tanınmaya başladı ki Kilis Cumhuriyet tarihi boyunca 2016 yılına kadar terör olayının yaşanmadığı tek ildir. Sınır şehri olmamıza rağmen tamamen Türkmen şehridir. Nüfusumuzun  yüzde 80’i Suriyeli. Kilis’e Suriyelilerin gelmesi ile birlikte bunun avantajları olduğu gibi dezavantajları da oldu. Kilis’te 5 tane günlük yayın yapan gazete var. Anadolu medyası sınırını internet aracılıyla açarak Anadolu’da yapılan bir haberi dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın da okuma imkânı sağlıyor ancak sosyal medyanın ve internet kullanımın artması ile birlikte Anadolu medyası kan kaybediyor. Son zamanlarda resmi ilanların azalması söz konusu. Anadolu medyası aşırı derecede kan kaybetmiş durumda. Yerel medya hem o şehirde yaşayan vatandaşlar hem de devlet tarafından daha fazla desteklenmeli. Anadolu yaşayan vatandaşların illerde bulunan gazetelere abone olup reklam vermeleri lazım” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Nezir Çağlar’a çalışmalarında başarılar diledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 862 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Eylül 2021)
Altın Fiyatları (23 Eylül 2021)
BTP Kilis’te Kongreye Hazırlanıyor
BTP Kilis’te Kongreye Hazırlanıyor