Üniversitede E–Diploma Dönemi Başladı

Üniversitede E–Diploma Dönemi Başladı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi tarafından başlatılan yeni bir uygulama ile öğrenciler diplomalarına daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

29 Haziran 2020 - 09:45 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 17:37

7 Aralık Üniversitesi tarafından konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “Teknolojinin tüm alanlara yayılması ve teknolojik çağın bir gereği olarak Üniversitemiz de dijital dönüşümü başlatan kurumlar arasında bulunmaktadır. Bu kapsamda Üniversitemiz, Elektronik Belge Yönetim Sistemi kullanan üniversiteler arasına girerek e-imzalı diploma  ile diploma işlemlerini artık çok daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyor.

Islak imzalı diploma hazırlık süreçlerinin uzun sürmesi ve öğrencilerimize diplomalarının hızlı bir şekilde ulaştırılması amacıyla Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan e–imzalı diploma uygulamasıyla öğrencilerimiz, diplomalarına artık çok daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşabilecekler.

Ayrıca kare kod sistemi ve doğrulama linki ile e-diploma tüm kurumlarda kontrol edilebilir olurken belge güvenliği en üst seviyeye taşınarak sahte ve taklit diploma gibi öğrencilerimizin emeğini tehdit eden durumlar ortadan kalkacaktır.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3475 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taşkın Ailesinin Acı Kaybı
Taşkın Ailesinin Acı Kaybı
Diyanet faize haram diyemedi.
Diyanet faize haram diyemedi.