15 Temmuz Bir Demokrasi Zaferidir

15 Temmuz Bir Demokrasi Zaferidir

FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde bir basın açıklaması yapan Prof. Dr. Haydar Baş, "15 Temmuzda kazanılan zafer millet iradesinin, yani demokrasinin bir zaferidir" dedi.

15 Temmuz 2019 - 09:50 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 11:15

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz 2016 günü Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde kahramanca koymasıyla FETÖ terör örgütünün kendi günahlarında boğulduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş mesajında şunları kaydetti: "20 yıldan fazladır mücadele ettiğim Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), 15 Temmuz 2016'da insan haklarına, demokrasiye ve devlet düzenine karşı kast etmiş, milletimizin tanklara ve mermilere gövdesini siper eden kahraman duruşu ile hain planlar etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz günü Türk milletinin azmi ve kararı örgütü kendi günahlarında boğmuştur.

Türk milleti büyüklüğünü gösterdi

Zafer millet iradesinin, yani demokrasinindir. Atatürk'ün önderliğinde bir bilek, bir yürek olarak Kurtuluş Savaşı'nı kazanan Türk milleti bugün de FETÖ'ye karşı aynı birliği sergiledi.

Tarih şahittir ki, Türkler bağımsızlıklarına, vatanlarına, bayraklarına ve namuslarına uzanan ellere karşı hangi olumsuz şartlar içinde olurlarsa olsunlar, bir ve beraber hareketi, savunmayı başaran özel bir millettir.

Dış mihraklar da destekledi

Temennimiz, dış mihrakların da desteği ile denenen FETÖ darbe kalkışmasının bir benzeri daha yaşanmasın.

Bunun için 20 yıldır milletimizi ve devlet iradesini uyardığımız bölücü FETÖ'ye karşı ayık olmaya, bir daha tehdit içerecek hale gelmemesine dikkat etmeye mecburuz.

Allah, Türk miletini ve de devletini korusun."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2989 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi
Kilis’te Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek