15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın, 2018 yılında yayınlanan 15 Temmuz mesajını hatırlayalım.

15 Temmuz 2020 - 14:58 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 15:09

“Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak karşımıza çıkan bölücüler, bizim 20 yıldır altını çizdiğimiz, ikaz ettiğimiz tehlikeli hamlede, yani kalkışma harekâtında milletin topyekûn karşı duruşu ile başarısız olmuştur.

20 yıldan bu yana FETÖ tehlikesi konusunda Türkiye’yi bizzat ikaz ettik. 15 Temmuz kanlı darbe girişimine engel olan milletimize milli mücadelenin önderi Atatürk örnek olmuştur. 15 Temmuz 2016’da devlete başkaldıranlara Türk milleti gerekli cevabı vermiştir.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak karşımıza çıkan bölücüler, bizim 20 yıldır altını çizdiğimiz, ikaz ettiğimiz tehlikeli hamlede, yani kalkışma harekâtında milletin topyekûn karşı duruşu ile başarısız olmuştur.

Kurtuluş Savaşı’nı bir bilek, bir yürek olarak kazanan milletimiz, devletin bekası, vatanın bütünlüğü için canını esirgememiştir.

Milli mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk, bu konuda yüce milletimize örnek olmuş, 15 Temmuz zaferi elde edilmiştir.

Türk milleti devleti ile ilelebet payidar kalacaktır.

Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla yâd ediyoruz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1021 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Altın Fiyatları (8 Ağustos 2020)
Altın Fiyatları (8 Ağustos 2020)