Reklam

24 Saat Yeter

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin Ankara'da düzenlenen 7. Olağan Kongresi'nde yaptığı veciz konuşmada, salonda hazır bulunanlara, "Haydar Hoca Türkiye'de idareci olsa, kaç ayda geçiminiz yoluna girer" diye sordu. Prof. Baş, '24 saat' cevabını alınca, "24 saatte bu ülkeyi dünyanın en güçlü devleti yaparım" dedi.

21 Ekim 2019 - 10:00 - Güncelleme: 21 Ekim 2019 - 14:43

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP'nin Ankara'da düzenlenen 7. Olağan Kongresi'nde yaptığı veciz konuşmada, sözlerine İstanbul'da görülen bir davada hakkında verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasına dair değerlendirmelerde bulunarak başladı. "Ben alacaklıyım, hem de 20 milyonun üzerinde" diyen Prof. Dr. Baş, "Öyle bir şahısla muhatap olduk ki, arkasında hiç tahmin etmediğim güçler çıktı. Meğer bu adamların niyeti bizi devreden çıkarmak" tespitinde bulundu.

Susurluk hatırlatması

Susurluk'ta bu yılın başında önünü kestiklerini hatırlatan Prof. Dr. Baş, şunları söyledi. "Bunlar Susurluk'ta önümüzü kestiler. Arabamızı haksız şekilde bir karakolun önüne çektirdiler. Ben de şoföre 'nereye gidiyorsun, durdur şunu' dedim. Arabadan aşağı indim, oradaki polislere 'Siz beni tanıyor musunuz? Ben devletim. Kafanıza akıl koyun' dedim. Ben devletime son derece inanan, bağlı kalan bir insanım. Ben devletimin zerre kadar zarar görmesini istemem, ona zarar verilmesine de müsaade etmem.

Onun için ben devletim. Bu işi zamanın bakanı yapıyor. Benim onunla hiçbir hukukum yok. Ne alışverişim, ne kavgam, ne oturmam var! Bekledim ki, telefon açar 'Hocam, yanlış anlaşıldı' der. Açmadı ve bunu demedi. Sonra enteresandır büyükleriyle birlikte üzerimize gelmeye devam ettiler, işte bu dosya da bunların eseridir. Şimdi 2 yıl 6 ay hapis cezası bana verdiler, güya beni siyasetten mahrum ettiler. Ettiniz mi beni mahrum? Hayır... Mesele bitmiştir..."

Sebebini o zaman açıklarım

Sözlerine "Şimdi 2 yıl 6 ay ceza aldık. Sebebini açıklamayayım" diye devam eden BTP Lideri, şu önemli açıklamalarda bulundu: "Ne zaman beni Türkiye'nin başına geçirirseniz, o zaman açıklarım. Mahkemede her duruşmada heyet değişiyor. Nasıl mantık? Son gelen hakim hanım da ilk kez duruşmaya geldi, menfi oy kullandı. Ona göre 'ben suç işledim'. Sen dosyayı okumadın, kimseyi dinlemedin, nasıl böyle bir karar verebiliyorsun? Yani talimatla verilmiş bir karar bu. Ne olacak şimdi? Ben Türk devletinin adalet mekanizmasına güvenim tamdır. Sonra verilen karar o kadar ters ve yanlış ki, bunu bir hukukçunun kabul etmesi de asla mümkün değil. Bunları inşallah göreceksiniz. Zorla senet aldığımı iddia ettiler? Bu olur mu? Sen kimsin, der sana? Allah aşkına, buna inanıyor musunuz? Zaten inanmak mümkün değil..."


Milli meselelerde duyarlıyım

Bunlarla uyuşmazlığım hocaları döneminde başladığını ifade eden Prof. Dr. Baş, "O günlerde Trabzon Lisesi'nde hocaydım. Çok başarılı, uyumlu ve öğrencilerini yetiştirmek isteyen çalışkan bir öğretmendim. Sadece lisenin değil, Trabzon'un hocası olmuştum. Asıl branşım din dersiydi ancak başka dersler boş geçti mi onu da dolduruyordum. Erbakan'ın adamları geldiler, 'Hocam seni Meclis'e sokacağız, vekil yapacağız' dediler. 'Benim vekil olma düşüncem yok' dedim. 'Manen saydığım insanlar vardı, müsaade eder misiniz' dedim. Olumsuz cevap verdiler, babam da olumsuz cevap verdi. Ben sanayiciyim, eğitimciyim, çalışmayı seviyorum. 'Ali Gedik Abi'ye sordum, 'Bir milletvekili de bizden olsun' dedi. Aday olarak 3. sıraya koydular. Israr edenlere 'ne yaptınız' dedim. Şimdi onun vekilleri bizi ölüme mahkum etmek istiyor. Ölümden korksaydık, dünyaya gelmezdik. 1980 harekâtı oldu, o insanlardan ayrıldım. Onların sözlerine kandım, kendimize çalım attık, yuvarlandık. Milli meselelerde duyarlı bir insanım, kavgaya taraf değilim, insanları ikna ederim. Fetullah Gülen'in faaliyetlerinin karşısına çıktım."

Rusya'yı ayağa kaldırdık

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Rusya'yı ayağa kaldıran ismin kendisi olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Ruslar bunu inkar etmiyor. Bizi insanlığın huzurunda söz sahibi yapan Haydar Hoca'dır, diyorlar. O kadar iktisat kongresi yaptık. Ünlü iktisatçılar, 'Dünyanın kurtuluşu Milli Ekonomi Modeli'nde dediler. 2013'te Duma'ya gittim, beni özel kapıdan aldılar. Rusya 'dinsiz dediler', öğle namazını Duma'da kıldık. Jirinovski, 'Türk düşmanı' diyorlardı, bizi görünce 'Ne mutlu Türküm diyene' dedi. Rusların iman kapıları da açık. Yüzlerce Rus, bize bakarak Müslüman oldu. Rusya'nın gözünde bir tane bilim adamı var: Haydar Hoca..."


Çin uyguladı, ABD'yi yendi

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, önde gelen Rus iktisatçısı Prof Dr. Vladimir Lisiçkin'in kendisine Çinlilerin Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile ilgilendiğini aktardığına işaret ederek, şu çarpıcı açıklamalarda bulundu: "Onay verdim. Çin, bunun üzerine MEM'de yer alan tüketim ekonomisini devreye koydu. Amerika onları sallıyordu. Şimdi Çin ABD'yi sallıyor. Çünkü tüketimi devreye koydu, pazar bulma tehdidi ortadan kalktı. Bunu Milli Ekonomi Modeli yani Haydar Hoca ile yaptı. Brezilya, Güney Afrika ve Hindistan bizim sistemimizi uyguluyor.

Dünyanın yarısı Haydar Baş diyor, Haydar Baş da ülkesinde mahkum diliyor. Devletleri ayağa kaldıran benim. Haydar Hoca Türkiye'de idareci olsa, kaç ayda geçiminiz yoluna girer. (Katılımcılar) 24 saat. Bir kongrede söyledim: 24 saatte bu ülkeyi dünyanın en güçlü devleti yaparım, dedim. Sanki suç işledim. Şimdi siyaseti de bana yasakladılar. Bunları sülalesi gelse bir adım atmasını bilmezler. İş yerleri kapandı mı, sanayi yok oldu mu, tarım, denizcilik, ormancılık, madencilik bitti mi? Elbette biter. Siz onlara yüzde 50 verdiniz, Haydar Hoca'yı da yüzde 1'de tuttunuz. Onlar da milleti bunlar layık olduğu yere taşıdı."

Recep Bahar

Yeni Mesaj Gazetesi

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2715 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Serviks Kanseri Farkındalık Etkinlikleri
Kilis’te Serviks Kanseri Farkındalık Etkinlikleri
Kilis'te Evde Çıkan Yangın Korkuttu
Kilis'te Evde Çıkan Yangın Korkuttu