81 İlde Aynı Anda!

81 İlde Aynı Anda!

İçişleri Bakanlığının talimatı ile bugün 81 ilde aynı anda, esnaflar ve de vatandaşlar maske takmaları ve tedbirlere uymaları noktasında Vali ve protokol üyeleri tarafından uyarılacak.

06 Ağustos 2020 - 11:07 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 15:27

Bugün sabah saatlerinde Vali Recep Soytürk, Kilis Belediye Başkanı M. Abdi Bulut, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut  ve diğer kurum amirleri hep birlikte Cumhuriyet Caddesinde esnafları gezerek, korona tedbirlerine uymaya davet etti. Daha sonra protokol üyeleri tüm şehre dağılarak vatandaşları ve de esnafları konu hakkında bilgilendirmeye devam ettiler.

Konu ile ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali Recep Soytürk şunları söyledi: “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile bugün 81 ilde valiler, kaymakamlar, emniyet müdürleri, jandarma komutanları, belediye başkanları, ticaret odası başkanları, tüm kurum müdürleri, denetim ekipleri bir farkındalık oluşturmak için bugün akşama kadar dolaşacağız. Hem esnafımızı hem vatandaşımızı, dernekleri, lokalleri, denetlenecek yerleri bugün akşama kadar dolaşacağız. Zaten denetim ekiplerimiz var ama farkındalığı arttırmak için ve bunu üst düzeyde tutmak için bütün Türkiye’de olduğu gibi Kilis’te de gün boyu denetim yapacağız. Denetimin amacı ceza kesmekten öte, rehberlik etmek, bir farkındalık oluşturmak, yeniden kurallara uyma noktasında bir hassasiyet yaratmak için bugün denetime başlamış bulunmaktayız. Bütün arkadaşlarımızla beraber çıktık, farklı sokaklarda farklı semtlerde, vatandaşlarımızı, esnafımızı, ticaret erbabımızı dolaşmış olacağız.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 785 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Koronavirüs Hasta Sayısı
Kilis’te Koronavirüs Hasta Sayısı
Kilis'te Gaziler Günü Kutlandı
Kilis'te Gaziler Günü Kutlandı