AB Büyükelçisi Berger, Hastane İnşaatını İnceledi
Reklam

AB Büyükelçisi Berger, Hastane İnşaatını İnceledi

Avrupa Birliği Büyükelçisi Cristian Berger, inşaat çalışmaları hızla devam eden hastane şantiyesinde incelemelerde bulundu.

22 Ocak 2020 - 15:56 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 10:40

Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık ve Kilis Belediye Başkanı Av. Mehmet Abdi Bulut’un da eşlik ettiği ziyarette, AB Büyükelçisi Christian Berger ile beraberindeki heyet, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen hastanenin inşaat çalışmaları hakkında yetkili firmadan brifing aldılar.

AB Büyükelçisi Christian Berger, hastane inşaatındaki ilerlemeyi görmenin kendileri için önemli olduğuna vurgu yaparak, “Çünkü bu proje bizim için önemli bir proje, çok sayıda Suriyeliye ev sahipliği yapan bölgede, hem mültecilere hem de ev sahibi toplumlara yönelik böyle bir hizmetin veriliyor olması çok önemlidir. Sağlık ve eğitim bizler için eşit öneme sahip iki konudur. Sağlık başlığı altında Hatay Dörtyol'daki hastane ile buradaki hastaneleri yapıyoruz. Bunların dışında klinikler de inşa ediyoruz. Eğitim başlığı altında ise yürüttüğümüz proje kapsamında Türkiye genelinde 400'e yakın okulun yapımına destek veriyoruz. Mültecilere ev sahipliği yapan yerlerde belediyelerin üzerinde alt yapı yükü var. Bunu hafifletmeye çalışıyoruz. Çok sayıda başarılı işbirliği yaptığımızı söyleyebiliriz. Hem bakanlıklar düzeyinde hem de belediyeler ile işbirliğimizi yürütüyoruz. Bu da gösteriyor ki herkesin işbirliği yapmak istediği var” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 964 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Recep Soytürk Belediye Başkanını Ziyaret Etti
Vali Recep Soytürk Belediye Başkanını Ziyaret Etti
Evde Az Ölçü İle Gerebiç Yapmak İsteyenlere İşte Tarif
Evde Az Ölçü İle Gerebiç Yapmak İsteyenlere İşte Tarif