AB Heyeti Kilis’e Geldi

AB Heyeti Kilis'e Geldi

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet, inşaatı devam eden yeni Kilis Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e geldiler.

28 Ocak 2021 - 17:03 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 10:44

Yeni Kilis Devlet Hastanesi inşaatında inceleme gezisi kapsamında Kilis’e gelen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet, Kilis Valisi Recep Soytürk’ü makamında ziyaret ettiler. Daha sonra Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan’ı makamında ziyaret etti.

Daha sonra AB heyeti, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen yeni devlet hastanenin inşaatında incelemelerde bulundu. Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut inceleme sonrası düzenlediği basın toplantısında, Kilis’in Suriyelilerin nüfusunun en fazla olduğu illerden birisi olduğuna vurgu yaparak, “Bu nedenle 300 yataklı bu hastanenin yapılması AB'nin sağlık yatırımları açısından Kilis'e yapmış olduğu önemli bir katkı olacak” diye konuştu.

Ekim-Kasım ayında hayata geçecek

CEB Proje Koordinatörü Helin Ruf Uçar ise , Ekim-Kasım ayında bu projenin hayata geçtiğini hep beraber göreceklerini ifade etti.

Suriyeli misafirlere daha kaliteli hizmet vereceğiz

AB heyeti ile birlikte hastane inşaatı gezen İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık ise, “Misafirlerimizin sağlık alanında hizmet almasını çok önemli derecede etkilemektir. Bu nedenle ilimize 300 yataklı hastaneyi kazandıran, AB temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bu hastanenin açılmasıyla Suriyeli misafirlerimizin daha kaliteli hizmet sunacağımız inancındayım” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1749 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasan Hüseyin Dede Hakk’a Yürüdü
Hasan Hüseyin Dede Hakk’a Yürüdü
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak