ADD Kilis Şubesinde Açılış Heyecanı

ADD Kilis Şubesinde Açılış Heyecanı

Atatürkçü Düşünce Derneği Kilis Şubesi, yeni binasının açılışını ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle gerçekleştirdi.

07 Nisan 2018 - 17:02 - Güncelleme: 09 Nisan 2018 - 10:08

Restore edilen eski bir Kilis evini şube binası olarak seçen ADD Kilis Şubesi tarafından düzenlenen açılış törenine ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Yönetim Kurulu üyeleri, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, İYİ Parti Kilis İl Başkanı Muhammed Balcı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve davetliler katıldı.

Açılış kurdelesi kesilmesi esnasında kısa bir konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, bugün yaşananların gelecek için ders olduğunu dile getirerek, “Çalışmalarımız ülkemizin birliği, bütünlüğü, gelecek kuşaklarımızın mutlu ve mesut yaşaması içindir. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.   

Dernek binasını gezdikten sonra balkondan yaptığı konuşmaya açılış törenine katılan misafirlere katılımları için teşekkür ederek başlayan Çölaşan, “Daha önce Kilis Şubemizin geçirmiş olduğu bazı sıkıntıları biliyoruz. Sıkıntıların hepsini aştık ve bugün burada o beladan sonra bu güzelliği yaşadık. Yaşacağımız sıkıntılar bizler için bir mani değildir.

Biz arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla yapmış oldukları güzel mekanda yeni şubemizin açılışını yapıyoruz. Hem Türkiye’ye hem bölgemize hem bütün dünyaya dostluğun, kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu, birlikteliğin ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Birlikte büyürüz. Örgütlü güç en büyük güçtür. Ve bugün burada örgütlü olarak hep beraber bir başarıya adım attık. Tekrar hayırlı olsun diyorum, hem Kilis üzerinden hem Türkiye üzerinden oynanan oyunların hepsinin sonlanmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan ADD Kilis Şubesi Başkanı Mehtap Okatan, ADD Genel Merkezine ve davete katılan misafirlere teşekkür ederek başladığını konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Genel Merkezim bu dönem içerisinde bana gerçekten destek oldular. Özellikle Tansel Hanıma ayrıca teşekkür ederim. Biz burayı satın almış olabiliriz, ama içini doldurabilecek sizlersiniz. Biz burada yedi kişi hiçbir şey yapamayız. Ama Kilis’teki arkadaşlarımız olarak, burayı Cumhuriyet Evi olarak şenlendirmek bize düşüyor.”

Plaket takdimi sonrası açılış töreni sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3075 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet berk
    7 ay önce
    ADD Kilis Şubesinde açılışını kutlar emeği geçenlerin ellerine sağlık DSP Balıkesir il başkanı Mehmet Berk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Berat Kandili Mesajı
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Berat Kandili Mesajı
Kilis'te
Kilis'te "Mahir Eller Projesi" Sürüyor