Asteğmen Kubilay’ı Rahmetle Anıyoruz

Asteğmen Kubilay’ı Rahmetle Anıyoruz

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, "90 yıl önce bugün, İngiliz destekli dinciler tarafından katledilen Asteğmen Kubilay'ı saygı ve rahmetle anıyoruz" dedi.

24 Aralık 2020 - 09:50

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, 90 yıl önce katledilen kahraman komutan Mustafa Fehmi Kubilay ile ilgili bir açıklama yaptı. BTP lideri Baş, "İngiliz işbirlikçisi dinciler, 90 yıl önce bugün vatanımız için mücadele eden, ülkemizin menfaatlerini koruyan kahraman komutan Mustafa Fehmi Kubilay'ı katletmişlerdir. Bu zihniyetin kılıcını sallayanlar karanlık güçlerle beraber olup ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanların uzantılarıdır" dedi.

Atatürk de bu zihniyetle mücadele etmişti

"Aynı zihniyetler Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizden düşmanı atmak, namusumuzu kurtarmak için verdiği mücadelede karşısına çıkan kirli zihniyettir" diyen Hüseyin Baş, şunları kaydetti: "Bunlar dün vardı, bugün var, yarın da var olacaktır. Bundan dolayı bizler her daim merkezimize vatanımızı, bayrağımızı, dinimizi ve insanımızı alarak bu kirli zihniyetlere hiçbir zaman aman vermeden kardeşçe, bir- beraber olarak yaşayacağız."

Kubilay'ı rahmetle anıyoruz

BTP Lideri Baş, "Ülkemiz için gözünü kırpmadan canını feda edecek yiğitler bu vatanın bekçileri olmuş, olmaya da devam edecektir. Bu duygu ve düşünceler ile Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı, bekçi Şevki ve bekçi Hasan'ı saygı ve rahmetle anıyoruz" dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3019 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Kilis Gündemi”ne KİTSO Başkanı Celkanlı Konuk Olacak
“Kilis Gündemi”ne KİTSO Başkanı Celkanlı Konuk Olacak
Altın Fiyatları (18 Ocak 2021)
Altın Fiyatları (18 Ocak 2021)